WŁADYSŁAWOWO 3-8 CZERWCA 2019
ilość uczestników- 34 uczniów klas I-IV,
3 opiekunów (p. Monika Chamera, p. Renata Wojtasik, p. Agnieszka Jankowska)
zakwaterowanie:
WILLA FREGATA
ul. Męczenników Wielkiej Wsi 5, 84-120 Władysławowo
TELEFON: 501 059 828
Drodzy Rodzice!
Szkolny wycieczka to wspaniała przygoda dla dzieci i czas kiedy mogą wykazać się swoją samodzielnością. Kilkudniowy wyjazd na zieloną szkołą będzie świetnym testem samodzielności. Jest to zwykle trudny czas dla rodziców (szczególnie tych dzieci, które rzadko się z mamą i tatą rozstają). Chcemy tutaj Państwa uspokoić, dzieci jadą na wycieczkę ze swoimi przyjaciółmi i kolegami z klasy, znajdują się pod fachową opieką swojego wychowawcy oraz opiekunów. Z pewnością wrócą z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń. Dzieciom oczywiście zdarza się tęsknić za rodzicami, ale staramy się tak zorganizować czas zajęciami i zabawami, by na tęsknotę nie było go zbyt dużo.
Ramowy Program:
1 dzień- podstawienie autokaru 6.30, przejazd do Władysławowa. Zakwaterowanie w ośrodku, spacer nad morze, Zatokę Pucką, zwiedzanie miasta, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień- śniadanie,wycieczka na Hel- zwiedzanie Fokarium, powrót na obiad. W godzinach popołudniowych spacer nad morze, zabawy na plaży.
3 dzień- śniadanie, pobranie „suchego prowiantu”- całodniowa wycieczka do Trójmiasta- zwiedzanie Gdańska Stare Miasto), Gdyni-deptak, promenada oraz jednego z okrętów- Błyskawica lub Dar Pomorza. Sopot-spacer po molo, powrót na obiadokolację, nocleg.
4 dzień- śniadanie, zwiedzanie regionu- plażowanie,spacery nad morzem, zajęcia rekreacyjno-sportowe. Po obiedzie przejazd na Rozewie-pomnik Gwiazda Północy, latarnia morska, następnie Jastrzębia Góra- wybrzeże klifowe. Powrót na kolację.
5 dzień- śniadanie, Zwiedzanie regionu Władysławowa. Spacer do centrum miasta, Cetniewo- Centrum Sportów oraz Aleja Gwiazd Sportu, obiad, w godzinach popołudniowych spacer do Chłapowa, zabawy na plaży, kolacja.
6 dzień- śniadanie, przejazd do Torunia- zwiedzanie Starego Miasta, powrót do Rudek w godzinach wieczornych.
Podany program jest ramowy, kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, kondycji i samopoczucia uczestników itp.
Rady dla rodziców
-
Rodzicu! Przekaż opiekunom wszystkie uwagi, które mogą okazać się ważne podczas pobytu na zielonej szkole (leki, jakie dziecko przyjmuje i ich dawkowanie, alergie, lęki i problemy zdrowotne, specjalna dieta).
-
Porozmawiaj z dzieckiem o miejscu pobytu i programie zajęć, a także o tym, jak ma się zachowywać w różnych sytuacjach.
-
Dziecko powinno brać udział w pakowaniu swoich rzeczy, dzięki temu będzie wiedziało, co znajduje się w bagażu. Dopasuj ilość rzeczy do długości pobytu. Nie pakuj rzeczy nowych ani eleganckich – dziecko jedzie po przygody, a nie na przyjęcie, ubrania muszą być funkcjonalne i wygodne. Weź pod uwagę, że mogą się poplamić lub zniszczyć. Przygotuj worek na brudną bieliznę, żeby brudna nie mieszała się z czystymi, pokaż dziecku, jak wygląda jego kosmetyczka i ręcznik. Dziecku będzie łatwiej odnaleźć potrzebne rzeczy, gdy nie będzie ich zbyt dużo – spakuj tylko te niezbędne. Bagaż nie powinien ważyć więcej niż 20 kg, nie zapomnij o podpisaniu bagażu.
-
Pamiętaj o ciepłej bluzie i kurtce, płaszczu przeciwdeszczowym, stroju kąpielowym i nakryciu głowy chroniącym przed słońcem, kremie z filtrem. Zapakuj kilka par wygodnych butów.
-
Przed wyjazdem nie dawaj dziecku ciężkostrawnych potraw ani nadmiernej ilości jedzenia na drogę (żadnych chipsów i dużej ilości słodyczy).Do picia najlepsza jest niegazowana woda. Jeśli jest taka potrzeba, odpowiednio wcześniej podaj środki przeciwko chorobie lokomocyjnej, a także zaopatrz dziecko w wilgotne chusteczki i woreczek foliowy.
-
Na podręczny bagaż najlepiej nadaje się mały plecak, do którego dziecko może spakować prowiant na wycieczki, butelkę z piciem i kurtkę przeciwdeszczową.
-
Dziecko nie powinno zabierać żadnych cennych przedmiotów. Organizator nie ponosi za nie odpowiedzialności. O ile to możliwe, nie dawaj dziecku telefonu komórkowego – łatwo go zgubić. Ciągłe telefony od rodziców zakłócają prowadzenie zajęć, zagrażają bezpieczeństwu (rozmowa podczas spacerów, zwiedzania), a z drugiej strony u wrażliwych i tęskniących dzieci powodują, że dziecko, które udało się zabawić i zainteresować zajęciami, przypomina sobie o domu i rodzicach i na nowo zaczyna tęsknić. W razie potrzeby możesz zadzwonić do opiekuna i poprosić o rozmowę z dzieckiem, najlepiej w godzinach popołudniowych. Proszę nie dzwonić do dzieci po godzinie 21.00
-
Nie dawaj dziecku zbyt dużej ilości gotówki. „Kieszonkowe” dla dzieci można przekazać opiekunom w podpisanych kopertach, w banknotach 10, 20 złotowych. Porozmawiaj o rozsądnym gospodarowaniu finansami.
-
Wspieraj dziecko emocjonalnie, często powtarzaj mu, że na pewno da sobie radę. Zielona szkoła to świetny moment na usamodzielnienie, dziecko wyjeżdża z grupą przyjaciół z klasy, pod fachową opieką. Na pewno niektórym zdarzy się tęsknić, ale zajęcia są tak organizowane, aby czasu na tęsknotę było bardzo mało.
WAŻNE!!!
OBOWIĄZKOWO ZABIERAMY ZE SOBĄ ZDROWIE, DOBRY HUMOR I WSPANIAŁĄ POGODĘ!