50 lat

Nawigacja

ORGANIZACJA PRACY I RAMOWY ROZKŁAD DNIA ŚWIETLICY KONKURSY KOORDYNOWANE PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ 2017/2018 ŚWIETLICOWE KONKURSY I DZIAŁANIA Z UBIEGŁYCH LAT

Swietlica

KONKURSY KOORDYNOWANE PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 podopieczni naszej świetlicy wzięli udział w różnych konkursach plastycznych i odnieśli niejeden sukces. Oto lista naszych działań: 

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "WARSZAWO MA" - II MIEJSCE DLA GABRYSI KLUSEK

Gabrysia Klusek z kl. II Szkoły Podstawowej znalazła się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Warszawo ma" zajmując II miejsce w kategorii do lat 9. Konkurs został zorganizowany przez warszawską szkołę rysunku SEALART i polegał na przygotowaniu pracy plastycznej na temat Warszawy. Gabrysia narysowała Rynek Starego Miasta w Warszawie:

W ramach konkursu zorganizowano też wystawę w dniu 30.06.2018 r. w placówce na Warszawskich Bielanach - ul.Wólczyńska 55, 01-908 Warszawa. W konkursie brało udział kilkoro innych uczniów naszej szkoły zainteresowanych działalnością artystyczną - Maja Kargul, Zuzia Gąsior, Julia Bogulak, Gabrysia Kargul, Lena Kozłowska, Natalia Podsiadły, Piotr Pustuła i Hubert Lipiec i ich prace będzie można także obejrzeć na tej wystawie. Link do strony Facebook szkoły SEALART: https://www.facebook.com/SealArtSzkolaRysunku

Oto prace naszych dzieci:

Serdecznie gratulujemy Gabrysi!

 

 

 KONKURS PLASTYCZNY BWA W OSTROWCU ŚW.  "ŚWIĘTOKRZYSKIE SŁOWEM I OBRAZEM MALOWANE" - II MIEJSCE DLA PIOTRA PUSTUŁY

W ramach obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego Biuro Wystaw Artystycznych i Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowały konkurs plastyczny, którym zainteresowało się kilkoro naszych uczniów - Zuzia Gąsior z kl. I, Gabrysia Klusek z kl. II i Piotr Pustuła z kl. III b. Wszystkie dzieci zdecydowały się przygotować prace na temat jednej ze wskazanych atrakcji naszego regionu - Parku Jurajskiego w Bałtowie. Spośród nich to praca Piotra została nagrodzona II miejscem:

 

Zdjęcia są dostępne też na Facebooku:

https://www.facebook.com/196950647007078/photos/pcb.1745381162164011/1745375985497862/?type=3&theater

Wyniki zostały też ogłoszone na stronie Lokalna .TV - Ostrowiec i region:

http://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/16334,opisali-i-namalowali-swietokrzyskie

Gratulujemy serdecznie :)

 


 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "MALOWANE ŚWIĘTOKRZYSKIE" -

III MIEJSCE DLA JULII KLEFAS I WYRÓŻNIENIA DLA SZEŚCIU POZOSTAŁYCH ARTYSTEK

 

 

Konkurs plastyczno-literacki "Malowane Świętokrzyskie" został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego. Uczestnicy konkursu musieli przygotować plakat przedstawiający dowolny zakątek naszego województwa i napisać hasło promujące nasze województwo. Spośród naszych uczniów prace przygotowały dziewczęta z kl. III a - Karolina Brzezińska, Wiktoria Jankowska, Dominika Klusek, Natalia Kowalska, Izabela Paluch i Zuzanna Wójcik oraz z kl. III b - Oliwia Grzegorska i Julia Klefas. Julia została nagrodzona III miejscem, zaś pozostałe dziewczynki otrzymały wyróżnienia. 

Gratulujemy młodym artystkom!!!

 


 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET PRZYJACIELA"

      W ramach zajęć świetlicowych dzieci mogły pzygotować prace prezentujące portety ich przyjaciół. Większość najmłodszych klas przygotowywała prace z wychowawcami, zaś starsi uczniowie na zajęciach plastyki z panią Jolantą Jakubowską. Koordynatorem konkursu był pedagog szkolny - pani Ewelina Radek. Oto galeria prac:

https://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=396

 


 

KONKURS PLASTYCZNY STOWARZYSZENIA JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI.PL

      Konkurs plastyczny zorganizowany pod patronatem Stowarzyszenia "Jesteśmy odpowiedzialni!" został rozstrzygnięty. Organizatorzy przekazali nagrody zwycięzcom i wyróżnionym 21 grudnia po przedstawieniu jasełkowym. W konkursie wzięli udział uczniowie z przedszkola, zerówki oraz klas I - III i IV - VII Szkoły Podstawowej. Nad przygotowaniem prac czuwali wychowawcy uczniów oraz opiekunowie świetlicy. Oto lista nagrodzonych uczniów:

 

Przedszkole


I miejsce – Lena Klusek

II miejsce – Franciszek Jaros

III miejsce – Lena Wójcik

 

Klasy I-III


I miejsce – Kacper Boroń

II miejsce – Zuzanna Wójcik

III miejsce – Liliana Klusek

 

Klasy IV-VII


I miejsce – Paweł Dekiel

II miejsce – Jakub Spelak

III miejsce – Paulina Mazur

 

 

Wyróżnienia:

Julia Popek 

Emilia Bzymek

Nina Gąsior

Jan Salawa

 

W konkursie publiczności kartę prezentową EMPIK o wartości 100 zł - wygrała...Dominika Dąbek!

https://www.facebook.com/odpowiedzialnipl/?hc_ref=ARTLEOqynXYkIE0G8RA0mcl8_uB7_ojyU1CsFGokDt1-s-DEDW_ZV6QaT1P_sj2WjBg

Zapraszamy do fotoalbumu - relacja z rozdania nagród została zamieszczona wraz ze zdjęciami z jasełek:

https://zsrudki.edupage.org/album/?#gallery/345

GRATULUJEMY :)

 


 

KONKURS OGÓLNOPOLSKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "WZOROWA ŁAZIENKA"

      Jesienią Zespół Szkół w Rudkach uczestniczył w ogólnopolskim konkursie promującym czyste i estetyczne łazienki w szkołach pt. "Wzorowa łazienka". Konkurs jest organizowany przez producenta środków czystości DOMESTOS. Konkurs polegał na przygotowaniu galerii prac prezentujących dziecięce pomysły na szkolne łazienki. Wychowawcy klas I - III oraz opiekunowie świetlicy zgromadzili około 50 prac dzieci. Prace zostały zamieszczone na stronie organizatora konkursu i tam wszyscy chętni mogli głosować na naszą szkołę. Wyniki zostały ogłoszone w grudniu. Nasza szkoła znalazła się na 223 pozycji z 1104 punktami (zwycięskie szkoły uzyskały ponad 5000 punktów, zaś wyróżnione od 1132 punktów). W ramach konkursu w naszje szkole zorganizowano lekcje na temat higieny osobistej oraz Światowy Dzień Toalet. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej przygotował prezentację multimedialną i plakaty na temat problemów wynikakających z dostępu do sanitariatów. Prezentacje zostłay przedstawione w klasach V, VI i VII. Za pomoc i przygotowanie prac plastycznych uczniowie klas I - III otrzymali drobne upominki lub długopisy.

 

Wyróżnienia w kl. I

Michał Gawroński, Zuzanna Góźdź i Oliwier Kowalski

Wyróżnienia w kl. II

Szymon Jabłoński, Lena Kozłowska i Zuzanna Lech

Wyróżnienia w kl. III a i III b

Klaudia Góźdź, Wiktoria Jankowska, Dominika Klusek, Natalia Kowalska, Iza Paluch i Zuzanna Wójcik

Julia Aksamit, Oliwia Grzegorska, Karolina Kalista, Dawid Klusek, Lena Rączka i Antoni Stępień

 

 


 

KONKURS EKOLOGICZNY "CZYSTE POWIETRZE W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej był zorganizowany przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich,  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Samorząd Gminy Nowa Słupia. Konkrus odbył się we wrześniu. Uczniowie musieli przygotować prace promujące walkę ze smogiem. Nagrody w postaci sprzętu sportowo – turystycznego, sprzętu elektronicznego lub artykułów szkolnych zostały przekazane podczas imprezy mikołajkowej w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach 6 grudnia 2017 r. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie.

W kategorii dla uczniów klas 0 - III Szkoły Podstawowej:

III miejsce - Lena Wójcik (kl. 0)

 

W kategorii dla klas IV - VII SP: 

I miejsce - Katarzyna Gąsior (kl. VI b) 

 

W kategorii dla klas I - III Gimnazjum nasi uczniowie zajęli całe podium:

I miejsce - Weronika Wróblewska (kl. III a)

II miejsce - Dominika Kozłowska (kl. III a)

III miejsce - Michał Bzymek (kl. III b)

 

Zapraszamy do fotorelacji z rozdania nagród: 

https://zsrudki.edupage.org/album/?#gallery/347

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Rudkach
  Rudki ul. Szkolna 2
  26-006 Nowa Słupia
  woj. świętokrzyskie
 • 41 3177179

GALERIA ZDJĘĆ

Aktualności

 • Zebranie Rady Rodziców - Zapraszamy

  W dniu 27 września 2018r o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zabranie Rady Rodziców SP i Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy wszystkie Rady Odzdziałowe -  Klasowe tj. Klas 0 - VIII SP i III Gim.

 • WĘDRÓWKI DO MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ
  12.09.2018

   

   

   

  Na zakończenie lata nasi uczniowie ponownie ruszyli na szlaki turystyczne, aby podziwiać piękno świętokrzyskiej przyrody, poznawać lokalne atrakcje i zabytki. Ponadto, w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, program tegorocznych pieszych wycieczek został wzbogacony o wizyty w lokalnych miejscach pamięci narodowej.

   

  Klasy IV a i b, V a i b oraz VI wędrowały pod opieką pani Agnieszki Jankowskiej, Anety Kluzek, Ewy Klefas, Bożeny Jop, Renaty Lasoty-Lenart, Magdaleny Mazur-Młynarczyk i pana Przemysława Stelmaszczyka. Uczniowie przeszli trasą wiodącą przez Serwis, Baszowice i Hucisko do miejsca pamięci narodowej - mogiły położonej na skraju lasu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Przy mogile dzieci zamordowanych podczas II wojny światowej pan Stelmaszczyk zorganizował lekcję historii na temat wydarzeń i postaci związanych z tym miejscem. Pamięć tragicznie zmarłych została uczczona minutą ciszy i zniczem zapalonym przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
  17.09.2018

     

   

   

  Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

  ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

  z  jakim tej pomocy się udziela”.

                     

  Jan Paweł II

      

   

  Zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu uczniów klasy VIII i III Gimnazjum, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne, kulturalne.

       

  Zapisy u opiekunów: p. Barbary Jadwidzic i p. Marzeny Zbrożyny

 • "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna..."
  14.09.2018

  Tu wszędzie jest moja Ojczyzna

  Szkolny konkurs poezji patriotycznej

   

  Zapraszamy do udziału w Konkursie recytatorskim dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum. 

  Uczestnicy konkursu przygotowują prezentację jednego wiersza o tematyce patriotycznej. 

  Przesluchania konkursowe odbędą się 17 października 2018 r.

  • O godz. 12:30 w sali nr 12 (recytatorzy z klas IV - VI). 

  • O godz. 13.30 w sali nr 23 (recytatorzy z kl.VII, VIII i III gimnazjum).

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Sobota 22.09.2018