50 lat

Nawigacja

ORGANIZACJA PRACY I RAMOWY ROZKŁAD DNIA ŚWIETLICY KONKURSY KOORDYNOWANE PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ 2017/2018 ŚWIETLICOWE KONKURSY I DZIAŁANIA Z UBIEGŁYCH LAT

Swietlica

KONKURSY KOORDYNOWANE PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ 2017/2018

KONKURS PLASTYCZNY STOWARZYSZENIA JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI.PL

      Konkurs plastyczny zorganizowany pod patronatem Stowarzyszenia "Jesteśmy odpowiedzialni!" został rozstrzygnięty. Organizatorzy przekazali nagrody zwycięzcom i wyróżnionym 21 grudnia po przedstawieniu jasełkowym. W konkursie wzięli udział uczniowie z przedszkola, zerówki oraz klas I - III i IV - VII Szkoły Podstawowej. Nad przygotowaniem prac czuwali wychowawcy uczniów oraz opiekunowie świetlicy. Oto lista nagrodzonych uczniów:

 

Przedszkole


I miejsce – Lena Klusek

II miejsce – Franciszek Jaros

III miejsce – Lena Wójcik

 

Klasy I-III


I miejsce – Kacper Boroń

II miejsce – Zuzanna Wójcik

III miejsce – Liliana Klusek

 

Klasy IV-VII


I miejsce – Paweł Dekiel

II miejsce – Jakub Spelak

III miejsce – Paulina Mazur

 

 

Wyróżnienia:

Julia Popek 

Emilia Bzymek

Nina Gąsior

Jan Salawa

 

W konkursie publiczności kartę prezentową EMPIK o wartości 100 zł - wygrała...Dominika Dąbek!

https://www.facebook.com/odpowiedzialnipl/?hc_ref=ARTLEOqynXYkIE0G8RA0mcl8_uB7_ojyU1CsFGokDt1-s-DEDW_ZV6QaT1P_sj2WjBg

Zapraszamy do fotoalbumu - relacja z rozdania nagród została zamieszczona wraz ze zdjęciami z jasełek:

https://zsrudki.edupage.org/album/?#gallery/345

GRATULUJEMY :)

 

 

KONKURS OGÓLNOPOLSKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH "WZOROWA ŁAZIENKA"

      Jesienią Zespół Szkół w Rudkach uczestniczył w ogólnopolskim konkursie promującym czyste i estetyczne łazienki w szkołach pt. "Wzorowa łazienka". Konkurs jest organizowany przez producenta środków czystości DOMESTOS. Konkurs polegał na przygotowaniu galerii prac prezentujących dziecięce pomysły na szkolne łazienki. Wychowawcy klas I - III oraz opiekunowie świetlicy zgromadzili około 50 prac dzieci. Prace zostały zamieszczone na stronie organizatora konkursu i tam wszyscy chętni mogli głosować na naszą szkołę. Wyniki zostały ogłoszone w grudniu. Nasza szkoła znalazła się na 223 pozycji z 1104 punktami (zwycięskie szkoły uzyskały ponad 5000 punktów, zaś wyróżnione od 1132 punktów). W ramach konkursu w naszje szkole zorganizowano lekcje na temat higieny osobistej oraz Światowy Dzień Toalet. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej przygotował prezentację multimedialną i plakaty na temat problemów wynikakających z dostępu do sanitariatów. Prezentacje zostłay przedstawione w klasach V, VI i VII. Za pomoc i przygotowanie prac plastycznych uczniowie klas I - III otrzymali drobne upominki lub długopisy.

 

KONKURS EKOLOGICZNY "CZYSTE POWIETRZE W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej był zorganizowany przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich,  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Samorząd Gminy Nowa Słupia. Konkrus odbył się we wrześniu. Uczniowie musieli przygotować prace promujące walkę ze smogiem. Nagrody w postaci sprzętu sportowo – turystycznego, sprzętu elektronicznego lub artykułów szkolnych zostały przekazane podczas imprezy mikołajkowej w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach 6 grudnia 2017 r. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie.

W kategorii dla uczniów klas 0 - III Szkoły Podstawowej:

III miejsce - Lena Wójcik (kl. 0)

 

W kategorii dla klas IV - VII SP: 

I miejsce - Katarzyna Gąsior (kl. VI b) 

 

W kategorii dla klas I - III Gimnazjum nasi uczniowie zajęli całe podium:

I miejsce - Weronika Wróblewska (kl. III a)

II miejsce - Dominika Kozłowska (kl. III a)

III miejsce - Michał Bzymek (kl. III b)

 

Zapraszamy do fotorelacji z rozdania nagród: 

https://zsrudki.edupage.org/album/?eqa=YmFyTm9Ta2luPTEmcGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Rudkach
  Rudki ul. Szkolna 2
  26-006 Nowa Słupia
  woj. świętokrzyskie
 • 41 3177179

GALERIA ZDJĘĆ

Aktualności

 • 17.01.2018

  ZAPROSZENIE

   

  Serdecznie zapraszamy

  na zabawę choinkową dla dzieci,

  która odbędzie się 03 lutego 2018 r.

   

  według poniższego harmonogramu:

   

  od 13:00 – 16:00 – klasy 0 – V

  od 16:00 – 19:00 – klasy VI – VII oraz II – III Gim

   

  Ustalona składka na choinkę to 8 zł

  (poczęstunek, dekoracja oraz opłata DJ-a ).

  Składkę należy wpłacić do wychowawcy

  do dnia 29.01.2018 r. (poniedziałek).

 • W tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy nasi uczniowie zebrali 8 061, 98 zł. Zbiórkę prowadzili w trzech grupach - przy kościele parafialnym w Rudkach, Nowej Słupi i Chybicach, a następnie w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach.

    W tym roku zebrano kwotę:

    8 061,98zł

  Przeczytaj protokół: 20180115134605288(1).pdf

   

   

   

 • W dniu 8 stycznia 2018 odbyły się zajęcia otwarte w klasie VI a, przygotowane przez p. A. Cedzyńską - wychowawczynię klasy oraz pedagoga szkolnego p. E. Radek, która zajęcia poprowadziła.

  Tematem zajęć było "Bezpieczeństwo w Internecie". Tematyka podyktowana była potrzebą informowania dzieci o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego wykorzystywania sieci. Wszyscy korzystamy z nowoczesnych technologii w różnym zakresie, możemy być narażeni na cyberprzemoc, bądź nieświadomie sami szkodzić innym.

 • Na stronie www.lektury.gov.pl uczniowie znajdą lektury, a także utwory dodatkowe i lektury uzupełniające, takie jak nowele, opowiadania, dramaty, wiersze, poematy czy powieści. To dopiero część, bo zaledwie 32% wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych, jak i uzupełniających. Łącznie na platformie znajdzie się 700 utworów.

 • 04.01.2018

        W dniu 4 stycznia w ramach realizacji zadania trzeciego  projektu edukacyjnego  „Miłość niejedno ma imię” podczas długiej przerwy międzylekcyjnej uczniowie klasy II a  zaprezentowali  fragmenty wierszy  na temat miłości znanych autorów, między innymi Adama Asnyka, Antoniego Słomińskiego, Krzysztofa Dzikowskiego, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, nie zabrakło również  współczesnej wersji wyznania tego uczucia. Uczniowie swoje wystąpienie rozpoczęli fragmentem  „Rozmowy lirycznej’’  Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, następnie męska część klasy podpowiedziała swoim kolegom jak można wyznć miłość  dziewczynie. W odpowiedzi dziewczyny zaprezentowały sposoby powiedzenia chłopakowi o swoim uczuciu. Na zakończenie  dwa duety damsko - męskie przeprowadziły krótką rozmowę romantyczną. 

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Środa 17.01.2018