• PROGRAM SZKOLNEGO KLUBU TURYSTYCZNEGO

KILKA SŁÓW O SZKOLNYM KLUBIE TURYSTYCZNYM "WĘDROWIEC":

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży szkolnej został reaktywowany działający dawniej w szkole - Szkolny Klub Turystyczny.
                Działalność krajoznawczo – turystyczna wśród dzieci i młodzieży szkolnej jest integralną częścią procesu dydaktyczno – wychowawczego i programu profilaktycznego szkoły,  przyczynia się również do lepszej realizacji funkcji szkoły. Poprzez swoje wielokierunkowe oddziaływanie odgrywa ważną rolę w kształceniu i wychowaniu młodzieży oraz w rozwijaniu ich osobowości. Stwarza wiele okazji do przeżywania radości, promowania aktywnego i zdrowego stylu życia oraz właściwej organizacji czasu wolnego.
                Oczekiwanymi rezultatami realizacji programu są:
          • poznanie walorów krajoznawczych i turystycznych najbliższego regionu,
          • wyrobienie u uczniów nawyku spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu poprzez aktywne uczestnictwo w imprezach krajoznawczo - turystycznych,
          • kształcenie umiejętności obserwacji terenowych, a w szczególności odczytywania i interpretowania różnorodnych źródeł wiedzy geograficznej,
          • wzmocnienie więzi koleżeńskich  poprzez wspólne przebywanie i pokonywanie trudności.

Program realizowany będzie w formie rajdów i wycieczek krajoznawczych w ramach zajęć lekcyjnych, a także w czasie wolnym od nauki szkolnej. Program realizować będą klasy II i  III gimnazjum. W ramach programu odbędą się rajdy zaplanowane przez opiekuna klubu. Ponadto, uczniowie wezmą udział w imprezach turystycznych organizowanych przez PTTK. Będą mogli również samodzielnie zaplanować trasę rajdu i przygotowywać informacje na temat odwiedzanych miejsc. Po każdym wyjściu odbędzie się podsumowanie wycieczki. Prowadzona będzie kronika Szkolnego Klubu Turystycznego w formie blogu na szolnej stronie internetowej.

Program Szkolnego Klubu Turystycznego na rok szkolny 2017/2018: