• NASZE UCZENNICE - LILIANA, AMELIA, ZUZANNA O SWOJEJ PASJI – TAŃCU I SUKCESACH

Nasze uczennice – Amelia Wielgus, Liliana Klusek i Zuzanna Gąsior od lat trenują taniec w Akademii Tańca Magic pod okiem instruktora – pani Eweliny Barwicz. Najwcześniej do szkoły tańca dołączyła Liliana - w wieku 6 lat, natomiast Zuzia i Amelia w wieku 9 lat.  Amelia wcześniej trenowała też gimnastykę w Ostrowcu Św., potem w Kielcach.

Podczas kursu dziewczęta poznają różne style tańca – głównie jazz, taniec współczesny, a także tańce klasyczne, w tym elementy baletu. Zuzia i Amelia preferują styl współczesny, zaś Liliana jazz. Dodatkowo uczestniczą w prowadzonych przez pana Tomasza Pietrzykowskiego zajęciach akrobatyki.

Wraz z drużyną ze szkoły tańca dziewczęta uczestniczą w turniejach tanecznych o zasięgu rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Oto lista ich ostatnich sukcesów:

- 9 marca 2024 r. II Ogólnopolski Konkurs Tańca o Puchar Burmistrza Iłży - I miejsce,

- 13 kwietnia 2024 r. XVI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2024I miejsce,

- 20 kwietnia 2024 r. X Ogólnopolski Otwarty Turniej Tańca w Pińczowie – II miejsce,

- 25 maja 2024 r. IV Skarżyski Turniej Tańca Sportowego – II miejsce,

- 8 czerwca 2024 r. XII Piotrkowska Panorama Taneczna o Złotego Piotrka – SPORT w Piotrkowie Trybunalskim - II miejsce.

Wraz z zespołem dziewczęta występują także podczas różnych wydarzeń w regionie, np. w styczniu swym występem wspierały akcję WOŚP, w kwietniu zaprezentowały tło taneczne na scenie Kieleckiego Centrum Kultury podczas uroczystości nadania imienia Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, zaś niebawem po raz trzeci wystąpią podczas Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieżowej w Kielcach.

Oto występ grupy podczas Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieżowej w Kielcach w 2022 r.:

A tu możemy obejrzeć występy z Harcerskiego Festiwalu sprzed roku:

https://www.facebook.com/HFKMS/videos/323126026867086/ ,

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii Tańca Magic, na której możemy obejrzeć nagrania i zdjęcia z występów dziewcząt: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054604652332

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESÓW I WSPANIAŁEJ PASJI

AMELII, LILIANIE I ZUZANNIE!!!

TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNE!!!

• GRATULUJEMY NASZYM ABSOLWENTOM WYNIKÓW EGZAMINU!

• Wyniki egzaminu tegorocznych absolwentów naszej szkoły są wyższe od gminy, województwa, a z matematyki i j. angielskiego wyższe niż ogólny wynik w kraju!!!

J. polski - 59%

Matematyka - 53%

J. angielski - 66,42%

Dwóch uczniów osiągnęło 100% z j. angielskiego i jeden uczeń 100% z matematyki.

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

• SUKCESY AKROBATYCZNE AMELII I MAGDALENY W TURNIEJU O ZŁOTĄ GWIAZDKĘ

22 czerwca 2024 r. Amelia Agatowska z klasy 0 B ze Szkoły Podstawowej i Magdalena Mazur z Przedszkola w Rudkach wystartowały w Turnieju Wewnętrznym o Złotą Gwiazdkę w szkole akrobatyki Akro Star w Starachowicach. Obie dziewczynki stanęły na podium: Magdalena zajęła II miejsce, zaś Amelia III miejsce.

Były to ich pierwsze w życiu indywidualne starty w zawodach. Młode akrobatki wykonały układ w kategorii Basic.

Zawody odbyły się w ramach podsumowania kończącego się roku dla szkół akrobatyki ze Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Skarżyska Kamiennej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY AMELII I MAGDALENIE I TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNE SUKCESY!!!

Dziękujemy Pani Anecie Mazur za przesłane informacje :)

dyrektor@zsrudki.pl
        • Rudki ul. Szkolna 2