• EDUKACJA TEATRALNA I FILMOWA

•       W ramach edukacji teatralnej i filmowej uczniowie naszej szkoły podstawowej, każdego roku wyjeżdżają na przedstawienia teatralne do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach i sali widowiskowej w Exbudzie oraz seanse filmowe do kina Helios i Moskwa w Kielcach lub kina w SCK w Starachowicach. Wycieczki tego typu odbywają się zazwyczaj 3-4 razy w roku szkolnym.

Udział uczniów w tych działaniach ma wspierać rozwój osobowości młodych ludzi, kształtować ich wrażliwość, rozbudzać zainteresowania i kształtować właściwe nawyki. Edukacja teatralna i filmowa zajmuje ważne miejsce w edukacji polonistycznej młodego człowieka, dlatego w miarę możliwości systematycznie bierzemy udział w takich przedsięwzięciach. W ostatnich latach uczniowie mieli możliwość wyjazdu do SCK w Starachowicach, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Kolumbowie” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Tragiczna historia trójki przyjaciół, których wojna zmusiła do skomplikowanych pod względem moralnym wyborów. Ponadto, uczniowie mieli okazję obejrzeć pokazy filmów w kinie tj. "Ania z Zielonego Wzgórza", "Kamienie na szaniec", „Igrzyska śmierci”.

DZIAŁANIA W RAMACH EDUKACJI FILMOWEJ I TEATRALNEJ 2019/2020:

I. Wizyta w teatrze:

- Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny na podstawie mitologii greckiej w wykonaniu Teatru Edukacyjnego z Wrocławia.

II. Wizyta w kinie:

- Uczniowie uczestniczyli w lekcji i pokazie filmu "Bardzo fajny gigant" w kinie Moskwa.

III. Warsztaty poświęcone omówieniu wrażeń po spektaklach i projekcjach filmów oraz zredagowaniu recenzji.

W.L.