Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku życzą nauczyciele i pracownicy przedszkola
Wigilia przedszkolna
- 4
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
OPŁATEK
Jest w moim kraju zwyczaj,że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy
wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego
łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia
w tym chlebie.
C. K. Norwid
Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły,
Koleżankom, Kolegom i Ich Rodzinom
składamy życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności
na nadchodzące Boże Narodzenie,
aby ten rodzinny czas przyniósł nową nadzieję
na Nowy Rok 2023...Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej
im. Stanisława Staszica w Rudkach
Zdjęcie: https://gwiazdkacieszynska.pl/images/autorzy/Patryk2/Patryk/Szopki/p6.JPG
ŻYCZENIA
Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy,
Kochani Uczniowie...
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć najszczersze życzenia:
zdrowia, miłości,szczęścia i wszelkiej pomyślności.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
będzie dla Was momentem odpoczynku i wytchnienia
od codziennych obowiązków,
a Nowy Rok spełnił nadzieje z nim związane,
i udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.
Dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach
Alina Cieśla
DZIEŃ BEZ PLECAKA...
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek 9 grudnia został zorganizowany "Dzień bez plecaka". Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i poczuciem humoru, przynosząc podręczniki w walizkach, pudełkach, workach , koszykach, a nawet taczkach 🙂.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!
A. Cedzyńska
1
SZKOLNE MIKOŁAJKI 2022
Podczas tegorocznych obchodów dnia św. Mikołaja najmłodsze dzieci spotkały się ze św. Mikołajem i jego pomocnicą - Śnieżynką.
Starsze klasy świętowały ten dzień we własnym gronie. Niektóre klasy wybrały się z tej okazji do kina, np. klasy VIII a i VIII b obejrzały film "Czarna Pantera".
Nowa galeria MIKOŁAJKI została dodana do albumu fotograficznego:
27
DAR OD TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ NOWEJ SŁUPI
W dniu 8 grudnia b.r. biblioteka szkolna otrzymała darowiznę od Towarzystwa Przyjaciół Nowej Słupi, w postaci książek pod tytułem "Wiersze, gawędy, baśnie i opowiadania ludowe twórców z okolic Świętego Krzyża".
Zachęcamy Czytelników do zapoznania się z lokalną twórczością ludową, o której warto pamiętać i promować.
Składamy również serdeczne podziękowania Darczyńcom!
SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty zakwalifikowały się:
Julia Klefas kl. VIIIb - język polski - opiekun Wiesława Lasota
Helena Ponikowska kl. VII - język angielski - opiekun Magdalena Mazur - Młynarczyk.
GRATULUJEMY!
ŚW. MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
Św. Mikołaj z workiem prezentów przybył do przedszkola, dzieci przywitały go z wielką radością. Św. Mikołaj wręczył prezenty wszyskim dzieciom, a przedszkolaki zaśpiewały dla niego piosenki. Cieszymy sie, że Św. Mikołaj pamiętał o nas i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.
16
CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki.
- 17
Z radością informujemy, że klasa IIIa zakończyła realizację I modułu projektu CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki.
Swoją pierwszą podróż przez czytanie rozpoczęliśmy od przeczytania książki Julity Godek „Mania, dziewczynka inna niż wszystkie” Poznaliśmy historię życia noblistki, najpierw małej Mani, a później dorosłej Marii, najważniejsze fakty, a także trudne pojęcia z nią związane, m.in. radioaktywność. Nie zabrakło także ciekawostek, np. informacji na jakich monetach, banknotach i znaczkach można znaleźć podobiznę Marii, a także jak przebrać się za noblistkę. Po przeczytaniu lektury przystąpiliśmy z zapałem do realizacji kolejnych zadań. Założyliśmy Lekturniki, uzupełniliśmy strony związane z pierwszą przeczytana lekturą. Przygotowaliśmy i wywiesiliśmy na szkolnym korytarzu plakaty zachęcające do przeczytania wybranej książki. W grupach wykonaliśmy i graliśmy w gry planszowe związane z treścią lektury. Przez cały czas realizacji I modułu wkładaliśmy do samodzielnie ozdobionych pudełek różne rzeczy, które kojarzyły nam się z przeczytaną lekturą, a następnie prezentowaliśmy nasze „Lektury w pudełku” Zorganizowaliśmy także akcję bookrosingową w klasie „Książki w podróży”. W tym celu zaprojektowaliśmy klasowy kącik Czytam z klasą- książki w podróży, do którego przynosimy własne książki, wymieniamy się nimi, zabieramy do domu i po przeczytaniu przynosimy z powrotem. Najwięcej radości sprawiła nam wizyta w laboratorium Marii Curie- Skłodowskiej i w wirtualnym Laboratorium przyszłości do których zaprosiła nas nauczycielka chemii w naszej szkole, p. Aneta Kluzek. Badaliśmy spalanie siarki, węgla drzewnego, magnezu. Obserwowaliśmy działanie różnych odczynników chemicznych w kontakcie z kwasami i zasadami. W Laboratorium przyszłości wykrywaliśmy obecność dwutlenku węgla i sprawdzaliśmy jego właściwości. Już dzisiaj nie możemy się doczekać kolejnych lekcji chemii, mamy nadzieję, że spotkamy się wcześniej niż w klasie siódmej. W scenerii laboratorium zrealizowaliśmy kolejne zadanie- sesję zdjęciową w przebraniach za bohaterów przeczytanej lektury. Była Maria Skłodowska z mężem Piotrem Curie, a nawet przyjaciel Marii- Albert Einstein.
Obowiązkowym ostatnim zadaniem do realizacji w I module było-PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Odbyliśmy wirtualną wycieczkę „Warszawski spacer śladami Marii Skłodowskiej-Curie" Uczyliśmy się jak zaplanować i przygotować się do wycieczki, poznaliśmy tajniki pakowania .
Realizacja wszystkich zadań dostarczyła nam wiele radości, pozwoliła zdobyć nam wiedzę o przydatności odkryć naukowych w życiu codziennym, a także rozbudziła w nas ciekawość wobec świata i jego zasobów. Wkrótce ruszamy z kolejnym modułem.
Monika Chamera
ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
- 6
XXIII EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ GÓRA GROSZA
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji
Ogólnopolskiej Akcji ,,GÓRA GROSZA”.To już XXIII edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Zbiórka pieniędzy odbywa się w dniach
od 1 listopada 2022 do 28 lutego 2023 r.
Wysyłka monet od 2 stycznia do 31 marca 2023 r.
- Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
- Głównym obszarem wsparcia jest:a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczejb) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczejc) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczejd) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnyche) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczeniaf) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Każda moneta może komuś pomóc!
Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!
O akcji można przeczytać na stronie Towarzystwa Nasz Dom:
https://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxiii-edycja/
Szkolne Koło Wolontariatu
Opiekunowie:
B. Jadwidzic i M. Zbrożyna
Archiwum Aktualności