UWAGA!
Od 2.10.2017 świetlica szkolna będzie czynna
codziennie w godzinach 6.45 - 15.00.
UWAGA!
Od 2.10.2017 świetlica szkolna będzie czynna
codziennie w godzinach 6.45 - 15.00.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Rudek, mając na uwadze realizację zadań statutowych,
w tym upowszechnianie wiedzy o historii i dniu dzisiejszym Rudek, organizuje konkurs
tematyczny pt. Początek dała kopalnia ...
W związku z powyższym, Zarząd naszego stowarzyszenia zaprasza młodzież tutejszej
szkoły do uczestnictwa w ww. konkursie.
Aby pomóc chętnym uczniom dobrze przygotować się do Konkursu załączamy zestaw
pomocniczych pytań:pytania-konkursowe.pdf
Mamy już nowy Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum!
W wyniku demokratycznych wyborów w Szkole Podstawowej ukonstytuował się następujacy skład: Oliwia Kozłowska - przewodnicząca, Natalia Przygoda - z-ca, Jakub Spelak, Wiktoria Mazur, Patryk Zieliński i Franciszek Kowalski - sekcja samorządowa. Opiekunami nowego Samorzadu zostały panie: Bożena Jop, Aneta Kluzek i Agnieszka Cedzyńska.
W Gimnazjum funkcję przewodniczącego objęła Kinga Mazur, zastępcy - Piotr Dudzic, sekretarza - Julianna Tumulec, zaś skarbnika - Jakub Niewadzi. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum została pani Magdalena Mazur-Młynarczyk.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i owocnej pracy w nowym roku szkolnym!
ZAPRASZAMY DO ALBUMU: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=304
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Przypominamy o kolejnej edycji programu Sakiewka Zbója Madeja.
Poniżej załączamy regulamin i wniosek stypendium Sakiewka Zbója Madeja 2017 - Rudki.
Wnioski należy składać do szkolnego koordynatora projektu, p.Roberta Klefasa,
do 29 września.
Regulamin_programu_Sakiewka_Zboja_Madeja_2017.docx
Wniosek_dla_ucznia-Sakiewka_Zboja_Madeja_2017.docx
ZAPRASZAMY PASJONATÓW FOTOGRAFOWANIA DO UDZIAŁU
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM PT. "ŻYCIE JEST PIĘKNE!"
KONKURS JEST ORGANIZOWANY PRZEZ KIELECKIE CENTRUM KULTURY I JEST ADRESOWANY
DO WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH, TAKŻE DOROSŁYCH :)
INFORMACJE O KONKURSIE: http://zjp.kck.com.pl/
DOKUMENTY DO POBRANIA I ZGŁOESZENIE: http://zjp.kck.com.pl/category/zjp/
WYNIKI POPRZEDNICH EDYCJI:
http://zjp.kck.com.pl/category/archiwum/2016/
PRACE MOŻNA SKŁADAĆ TYLKO DO 30 WRZEŚNIA!
Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków w Zespole Szkół w Rudkach
zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we wspólnych obchodach.
Zapraszamy na warsztaty plastyczne poświęcone przygotowaniu plakatów A3
na temat języków obcych, które będą zorganizowane podczas zajęć z języków obcych.
Plakaty można wykonać dowolną techniką :)
Chętnych zapraszamy też do udziału w polsko-słowackim projekcie eTwinning pt.
"A Fortune Cookie Project to celebrate European Day of Languages".
O ciasteczkowych szczegółach projektu
można przeczytać w zakładce Klubu Europejskiego:
https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=14
14 września uczniowie Zespołu Szkół w Rudkach ruszyli ponownie na świętokrzyskie szlaki turystyczne i tym samym rozpoczęli szkolny sezon turystyczny 2017/2018.
Tradycyjnie najpopularniejszym celem pieszych wędrówek okazał się Świety Krzyż, na który wspięły się klasy IV i VII SP oraz II a i III a Gimnazjum wraz z wychowawcami, czyli p. Marzeną Kozłowską, Beatą Cieślik i Renatą Lasotą-Lenart oraz Eweliną Radek i Magdaleną Mazur-Młynarczyk.
Klasy VII SP i III a Gimnazjum obrały urokliwą trasę wiodącą z Rudek przez Podchełmie, Nową Słupię, a potem Drogą Królewską na Święty Krzyż. Młodzież bardzo szybko i sprawnie pokonała całą trasę, zatrzymując się na krótkie postoje u stóp Emeryka i w górnej części lasu, a potem w klasztorze.
Wyprawa klasy II a Gimnazjum rozpoczęła się przejazdem linią 207 do Bielin. Stamtąd młodzież pomaszerowała na czerwony szlak wiodący ze Św. Katarzyny do Św. Krzyża. Po przebyciu kilku kilometrów w przepięknej scenerii leśnej nasi wędrowcy mogli podziwiać szerokie obniżenie - Przełęcz Hucką. Po dalszej wędrówce dotarli na platformę widokową na Łysej Górze, gdzie spotkali kolegów z klasy IV. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udali się do klasztoru na Św. Krzyżu, a po krótkim odpoczynku ruszyli w drogę powrotną wiodącą przez Nową i Starą Słupię do Rudek.
Klasy IV A i B SP przemierzyły trasę niebieskim szlakiem z Trzcianki na Święty Krzyż przez rezerwat ścisły "Święty Krzyż", w którym nie prowadzi się żadnej gospodarki leśnej. Powalone i obumarłe drzewa tworzą tu plątaninę gałęzi i pni. Niektóre z nich, zmurszałe ze starości, pokryte są jakby zielonym welonem - warstwą mchów i porostów. Wędrując tym odcinkiem szlaku uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądały dawne puszcze. W trakcie tej wyprawy wędrowali Szlakiem Mamucich Jodeł. Zobaczyli najstarsze jodły na terenie Parku, z racji swych rozmiarów zwane „mamucimi. Ich wysokość wynosi często ponad 35m, a u najstarszych nawet 45 m. Obwód pnia takiej jodły (na wysokości do 130 cm) może wynosić nawet 370 cm. Najstarsze jodły w Parku mają ponad 200 lat. Uczniowie zatrzymywali się przy każdym punkcie obserwacyjnym, a były to: Co to jest Park Narodowy, Mrowisko, Grzyby, Strumień Słona Woda oraz Mamucie Jodły. Dzieci wędrując obsrwowały faunę i florę i wypełniały karty pracy z przyrody. Po wejściu na Świety Krzyż - Łysą Górę niektórzy po raz kolejny, a niektórzy pierwszy raz podziwiali z platformy widokowej i wieży kasztornej naszą okolicę. Z Łysej Góry do Nowej Słupi schodzili ukrytą w lesie tak zwaną zieloną drogą – prawdopodobnie najstarszą ścieżką , czyli śladem czarownic, pogańskich kultów i powstańczych kryjówek. Młodzi obserwatorzy przyrody wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni.
Niepokonana ekipa podróżników, czyli p. Agnieszka Cedzyńska, p. Marek Kozłowski i p. Sylwester Spelak, poprowadzili uczniów klas VI a i VI b SP czerwonym szlakiem ze Świętej Katarzyny, przez Łysicę, Kakonin, Szklaną Hutę i Świety Krzyż aż do Nowej Słupi. Na zakończenie 16-kilometrowej wędrówki wszyscy skosztowali najlepszych lodów. Do Rudek powrócili autobusem linii 207.
Wędrując młodzi ludzie obserwowali piękno przyrody, która już pomału szykuje się do zmian wynikających z nadchodzącej jesieni. Gimnazjaliści z kl. II a Gimnazjum zaobserwowali węża, który korzystał z ostatnich już tego lata promieni słonecznych. Bez problemu rozpoznali też wszystkie grzyby rosnące przy szlaku 😊
Inne grupy rajdowców udały się też do Grzegorzowic i Jeleniowa. Klasa II b Gimnazjum wędrowała na trasie: Rudki – Cząstków – Pokrzywianka – Grzegorzowice - Stara Słupia – Rudki. Pierwszy dłuższy postój odbył się na placu zabaw w Pokrzywiance, gdzie czterech uczniów klasy II b będących absolwentami Szkoły Podstawowej w Pokrzywiance spotkało byłych kolegów i nauczycieli. Podczas drugiego postoju, w Grzegorzowicach, młodzież oglądała z zewnątrz zabytkowy Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i zwiedziła cmentarz. Trzeci postój miał miejsce na placu zabaw w Starej Słupi. Tym razem ośmiu absolwentów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi ponownie spotkało się z kolegami i nauczycielami. Wszyscy uczestnicy rajdu, także wychowawca – p. Marzena Zbrożyna, z wielkim entuzjazmem oczekują kolejnych wędrówek 😊
Także klasa V SP wraz z p. Bożeną Jop i p. Grażyną Gąsior wybrała Grzegorzowice jako cel swojej wyprawy i, podobnie jak starsi koledzy, dzieci obejrzały średniowieczny kościół, park podworski i czworaki - zabudowania należące do dawnego dworu. Nie zabrakło też bliskich spotkań z przyrodą, m.in. lessowymi wąwozami i pięknymi krajobrazami, zwłaszcza widocznymi z Górnej Pokrzywianki.
Uczniowie klasy III b Gimnazjum wraz z wychowawcą, p. Dorotą Adamską, udali się do Jeleniowa, wsi pięknie położonej u stóp Góry Jeleniowskiej. Zatrzymali się na terenie zespołu parkowo-dworskiego, z którego do dziś zachowały się ruiny spalonego w czasie II wojny światowej dworu pochodzącego z I połowy XVIII w. oraz odrestaurowana kapliczka. Po trudach drogi odpoczęli przy ognisku i stawie rybnym.
Natomiast nasi najmłodsi wyruszyli na krótszą wędrówkę po najbliższej okolicy - podziwiali widoki Gór Świętokrzyskich oraz hodowle danieli. Mieli także okazję pomóc w karmieniu zwierząt.
Reaktywacja Szkolnego Klubu Turystycznego!
15-17 września rusza 24 edycja akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce".
Fundacja Nasza Ziemi ogłasza konkurs plastyczny dla przedszkolaków, uczniów klas 0 i uczniów szkoły podstawowej na najciekawszą interpretację hasła tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Zachęcam do udziału! Szczegóły na stronie naszaziemia.pl:
http://naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata/edycja-2017/
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym
pt. „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”.
Konkurs jest organizowany przez ZWIĄZEK GMIN GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH,
WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KIELCACH
ORAZ SAMORZĄD GMINY NOWA SŁUPIA.
Informacje i ankiety zgłoszeniowe na temat konkursu znajdują się na stronie Urzędu Gminy Nowa Słupia:
http://www.nowaslupia.pl/aktualnosci/2888
Informacje można uzyskać też u opiekunów świetlicy.
Laureaci 3 najciekawszych prac w każdej kategorii wiekowej zostaną uhonorowani
nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowo – turystycznego, sprzętu elektronicznego
lub artykułów szkolnych.
Prace wraz z ankietą zgłoszeniową należy składać w Urzędzie Gminy w Nowej Słupi
do dnia 27.09.2017 do godz. 15.00
Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci z klas 0 - III, IV - VII
i młodzieży gimnazjalnej.
Uczniowie klas 0 - III:
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - plakatu „Jak walczyć ze smogiem” na temat przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu i sposobów walki z nim oraz promowania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Praca ma być formatu A4 i nawiązywać do wskazanej tematyki. Każda praca ma zostać wykonana z w dowolnej technice z zachowaniem jak największej staranności.
Uczniowie klas IV - VII:
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - wykonanie wyklejanki A3 „Smogowi mówię NIE” na temat przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu i sposobów walki z nim oraz promowania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Praca ma być formatu A3 i nawiązywać do wskazanej tematyki. Każda praca ma zostać wykonana z zachowaniem jak największej staranności.
Uczniowie klas II - III Gimnazjum:
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej – projektu ulotki informującej społeczeństwo o niebezpieczeństwie i skutkach powstawania smogu. Praca ma być dowolnego kształtu i formatu, jednak nie większa niż format A4 i nawiązywać do tematyki konkursu. Każda praca ma zostać wykonana w dowolnej technice z zachowaniem jak największej staranności.
Rok szkolny 2017/2018 dzieli się na dwa półrocza:
I półrocze 04.09.2017 – 14.01.2018
II półrocze 15.01.2018 – 22.06.2018
Zapraszamy do korzystania z naszej stołówki szkolnej.
Wysokość dziennej opłaty za posiłek wydawany uczniowi wynosi 2,20 zł tj. (cena obiadu jednodaniowego),
dla dzieci przedszkola 7,00 zł (cena śniadania, obiadu dwudaniowego i podwieczorku )
Wysokość dziennej opłaty za posiłek wydawany pracownikowi wynosi 6, 19 zł
WAŻNE!
W przypadku nieskorzystania z obiadów z powodu nieobecności dziecka należy powiadomić osobę upoważnioną lub sekretariat szkoły 413177179, bądź przedszkola (osobiście lub telefonicznie 413177288). Odpis będzie dokonywany następnego dnia po powiadomieniu. Koszt odliczony będzie z odpłatności w następnym miesiącu. W przypadku braku zgłoszeń opłata nie jest zwracana.
Szczegółowe zasady korzystania ze stołówki znajdują się w poniższym zarządzeniu
Prosimy rodziców, którzy posiadają duże kwiaty na zbyciu
o przekazanie ich szkole. My chętnie je przyjmiemy :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.
Przywóz uczniów w dn. 04.09.2017 r. według poniższego harmonogramu:
godz. 7:15 wyjazd z Nowej Słupi dwoma autobusami przywóz uczniów pod Kościół w Rudkach
I autobus - Włochy, Skały, Pokrzywianka, Cząstków
II autobus - Stara Słupia, Jeleniów
Odwóz ok godz 10:30
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Przedszkola
odbędzie się 4 września 2017 r.
według poniższego harmonogramu:
godz. 8:00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Rudkach
godz. 9:00 Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 w szkole
godz. 11:00 Rozpoczęcie roku w Publicznym Przedszkolu w Rudkach.
Wyprawka dla dzieci 2,5; 3; 4 i 5-letnich przyjętych do
Publicznego Przedszkola na rok szkolny 2017/2018
Książki „TRAMPOLINEK” wyd. PWN (będą zakupione wspólnie w przedszkolu)
Buty po przedszkolu na rzepy lub wsuwane
Papier ksero – 1 ryza
Kredki ołówkowe grube i świecowe
Mazaki
Farby plakatowe + pędzel
Wycinanki duże 2 szt.
Nożyczki
Ołówek – 2 szt
Plastelina duża
Blok techniczny kolor – 1 szt.
Blok rysunkowy kolor – 2 szt
Klej „Magic” i duży w sztyfcie
Bibuła – 2 szt.
Strugaczka i gumka do ścierania
Teczka papierowa (podpisana)
Brystol kolor – 1 szt.
Szary papier
Mydło w płynie z dozownikiem – 1 szt.
Papier toaletowy – 2 szt. ( na miesiąc)
Ręczniki papierowe (1 rolka duża na 1 miesiąc)
Stój gimnastyczny ( dla 4 i 5 –latków)
Szczoteczka do zębów, pasta i kubek
Chusteczki nawilżone
Kamizelka odblaskowa
Proszę o podpisanie (tych co się da) w/w rzeczy i dostarczenie do wychowawców poszczególnych grup.
Podręczniki do Religii pod redakcją ks. Stanisława Łabendowicza zatwierdzone przez Komisję Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski na bazie Programu do nauczania religii z 2010 r. - Zakup podręczników do Religii we własnym zakresie
SZKOŁA PODSTAWOWA:
"W drodze do wieczernika"
kl. I - Jesteśmy w Rodzinie Jezusa
kl. II - Kochamy Pana Jezusa
kl. III - Przyjmujemy Pana Jezusa
"Poznaję Boga i w Niego Wierzę"
kl. IV - Jestem Chrześcijaninem
kl. V - Wierzę w Boga
kl. VI - Wierzę w Kościół
" Pójść za Jezusem Chrystusem"
kl. VII - Spotkanie ze słowem (w okresie przejściowym podręcznik z kl. I gimnazjum)
GIMNAZJUM:
" Pójść za Jezusem Chrystusem"
kl. II - Aby nie ustać w drodze
kl. III - Żyć w miłości do Boga
Powered by aSc EduPage