• Dyżury przedszkola w okresie wakacji dla dzieci

          • W okresie letnich wakacji tj. od 01.07.2023 r. do 31.08.2023 r. organizowany jest dyżur przedszkola dla dzieci obojga pracujących rodziców / opiekunów prawnych, którzy nie mogą zapewnić im opieki w tym okresie oraz rodziców / opiekunów prawnych samotnie wychowujących dzieci i pracujących.

            1. Z oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy Szkole Podstawowej im. Boh. Powstania Styczniowego w Nowej Słupi (określanego dalej jako „przedszkole dyżurujące”) mogą korzystać bezpłatnie przez 5 godzin dziennie dzieci uczęszczające do publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Słupia w wieku od 3 do 6 lat od 01.07.2023 r. do 31.07.2023 r.
            2. Z Przedszkola w Rudkach (określanego dalej jako „przedszkole dyżurujące”) mogą korzystać bezpłatnie przez 5 godzin dziennie dzieci uczęszczające do publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowa Słupia w wieku od 3 do 6 lat od 01.08.2023 r. do 31.08.2023

             

            Rodzice / opiekunowie prawni, którzy chcą korzystać z przedszkola dyżurującego składają wniosek w terminie od 15.06.2023 r. do 22.06.2023 r. w macierzystym przedszkolu / oddziale przedszkolnym w szkole, do którego uczęszcza dziecko. Wzór wniosku określa załącznik nr 2

            Zalacznik_nr_2_Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przed_oddz_przedsz(1)(1)-2.docx

            druk_zalacznik_nr_1_zasady_korzystania-1(2)-1.docx

            Zarzadzenie_Nr_dyzurujace_przedszkole-1_uzupenione_przez_dyrektora(4)(1).docx

        • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU J. ANGIELSKIEGO THE BIG CHALLENGE
          • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU J. ANGIELSKIEGO THE BIG CHALLENGE

          • W kwietniu 2023 r. 42 uczniów klas III - VIII przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "The Big Challenge".

            Spośród naszych reprezentantów na szczególną uwagę zasługuje trójka uczniów, którzy zdobyli najwyższe wyniki w naszej szkole i nie tylko.

            Z radością informujemy, iż:

            - Helena Ponikowska z kl. VII zajęła 1 miejsce w kraju, regionie i oczywiście szkole na poziomie Level 3 - A2. W nagrodę Helena otrzymała dyplom, puchar, tablet, koszulkę i kilka innych gadżetów. 

            - Jakub Kosiewicz z kl. V zajął 1 miejsce regionie i szkole na poziomie Level 1 - A1. Jakub otrzymał dyplom, puchar, mini-głośnik, koszulkę i kilka innych gadżetów.

            - Antoni Lenart z kl. III zajął 7 miejsce regionie i drugie w szkole na poziomie Level 1 - A1. Antoni otrzymał dyplom, powerbank i kilka innych gadżetów.

             

            Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaświadczenia o wynikach konkursów i plakaty, zaś uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki na swoim poziomie i otrzymali także drobne upominki - książeczki, kalendarze, quizy kulturowe, itp. Dyplomy i upominki nagrody zostały wręczone podczas uroczystości pożegnania absolwentów (klasy VIII) i zakończenia roku szkolnego (klasy III - VII).

            Poniżej prezentujemy listę uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki na poszczególnych poziomach.

             

            Na poziomie Level 1, do którego przystąpili uczniowie klas III - V najwyższe wyniki uzyskali:

            1. Jakub Kosiewicz - kl.V 

            2. Antoni Lenart - kl. III b

            3. Marcel Jugo - kl. V

            4.  Dariusz Cisak - kl. V

             

            W klasach IV najwyższe wyniki uzyskali (także na poziomie Level 1) - wg wyników:

            1. Lena Kosiarska - kl. IV a

            2. Marcel Metryka - kl. IV b

            3. Julia Salawa - kl. IV a

            4. Tomasz Cieśla - kl. IV b

            5. Natalia Dobosz - kl. IV b

            6. Julia Wrona - kl. IV a

             

            W klasie VI - Level 2 - A1+ - najwyższe wyniki uzyskały:

            1. Marcelina Bracka

            2. Liliana Klusek

            3. Zuzanna Kozłowska 

             

            W klasie VII - Level 3 - A2 najwyższe wyniki osiągnęli:

            1. Helena Ponikowska

            2. Szymon Jabłoński

            3. Zofia Kosiarska

             

            W klasie VIII - Level 4 - A2+ na podium stanęły:

            1. Julia Popek - kl. VIII a

            2. Julia Klefas - kl. VIII b

            3. Wiktoria Jankowska - kl. VIII a

             

            Serdecznie gratulujemy Wam wyników konkursu!!!

             

            Szkolny Klub Europejski

          • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE III A: LEKTURKI SPOD CHMURKI - II - III MODUŁ

          • Klasa III a zrealizowała moduły II i III innowacji pedagogicznej "Lekturki Spod Chmurki". 

            Nowa galeria LEKTURKI SPOD CHMURKI została dodana do albumu fotograficznego

             

            Klasa IIIa zakończyła realizację międzynarodowego projektu czytelniczego „CZYTAM Z KLASĄ - Lekturki spod chmurki”. Hasłem przewodnim IV już edycji było „Podróżowanie przez czytanie”

            W drugim półroczu realizowaliśmy zadania z dwóch modułów: Podróże po Europie i Podróże po świecie.

            W Europie zwiedziliśmy Włochy. Zrealizowaliśmy wybrane zadania w oparciu o lekturę Romana Pisarskiego „O psie,który jeździł koleją” W Lekturniku uzupełniliśmy strony związane z przeczytaną książką, wykonaliśmy pizzę lekturkową i wystawę „Lektura na lince” Dużo zabawy mieliśmy podczas zabawy klockami Korbo, z których budowaliśmy makietę fragmentów lektury. Planując podróż dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa mogą na nas czekać, jak ich uniknąć i jak się zachować w sytuacjach kryzysowych. Na podstawie zdobytych wiadomości odegraliśmy scenki dramowe.

            Nasza ostatnia przygoda czytelnicza zakończyła się w Afryce. Po przeczytaniu książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”wyruszyliśmy w podróż po Czarnym Lądzie. Wyszukaliśmy wszelkie potrzebne informacje dotyczące kontynentu afrykańskiego, zapoznaliśmy się z jego kulturą. Krocząc śladami polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka zwiedziliśmy kolejne ciekawe miejsca. Realizując zadania modułowe udało nam się uzupełnić kolejne strony w Lekturniku, wykonać zakładki do książek, powstały kolejne Lektury w pudełku, odbyliśmy także „Lekcję pod chmurką”, na której oczywiście nie zabrakło czytania. Wysłuchaliśmy też wywiadu z autorem książki, panem Łukaszem Wierzbickim, który jest też ambasadorem całego projektu. Ostatnim etapem była nauka składania ubrań, pakowania walizek i zabawa w podróż z mapą i atlasem. Po potwierdzeniu realizacji zadań otrzymaliśmy Certyfikat ukończenia projektu.

                                                                                                                                                      M.Chamera

             

             

             

          • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE I: LEKTURKI SPOD CHMURKI - III MODUŁ

          • Klasa I zrealizowała III moduł innowacji pedagogicznej "Lekturki Spod Chmurki".

            Nowa galeria LEKTURKI SPOD CHMURKI - III MODUŁ została dodana do albumu fotograficznego - zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

            III moduł projektu „Czytam z klasą - Lekturki Spod Chmurki”, realizowanego przez klasę I, to "Podróże po Świecie".

            Tym razem wraz z Nelą, małą reporterką, wybraliśmy się do Afryki, do Tanzanii. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy bilety lotnicze do Afryki, a także uzupełniliśmy lekturniki. Poznaliśmy dzikie zwierzęta Afryki i przygotowaliśmy lapbooka z różnymi zagadkami i ciekawostkami o Afryce. Były filmiki o tym kontynencie i podróż po mapie. Wirtualnie spotkaliśmy się z podróżnikiem, ale mamy nadzieję na takie spotkanie na żywo.  

            W piękny słoneczny dzień odbyły się także zajęcia "pod chmurką” z czytaniem innych przygód Neli. Przygotowując się do bezpiecznych i zdrowych wakacji uczyliśmy się składać ubrania. Było twórczo i wesoło. A potwierdzeniem naszych podróży był dyplom ukończenia projektu.

            E. Klefas

             

          • XXIX Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia

          • 14 i 15 czerwca nasza szkoła była gospodarzem zmagań piłkarskich. Uczniowie szkół z terenu naszej gminy rywalizowali o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Grupa młodsza – roczniki 2010 i młodsi oraz grupa starsza – roczniki 2008 i młodsi.

            14 czerwca rywalizowała grupa uczniów młodszych. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny reprezentujące szkoły w Nowej Słupi, Jeziorku i Rudkach. Zawody otworzyli Przewodniczący Rady Miasta i Gminy – Rafał Piasecki, W-ce przewodniczący Bartosz Dutkiewicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudkach - Alina Cieśla. Wyniki meczów przedstawia tabela.

             

             

            Kolejność miejsc:

            1 miejsce – SP Rudki (opiekun: Sylwester Spelak)

            2 miejsce – SP Nowa Słupia (opiekun: Łukasz Kowalski)

            3 miejsce – SP Jeziorko (opiekun: Joanna Dziekan)

             

            15 czerwca odbyły się rozgrywki w grupie uczniów starszych. Chęć rywalizacji wyraziły szkoły z następujących miejscowości: Nowa Słupia, Jeziorko, Stara Słupia, Mirocice, Pokrzywianka i Rudki. Podobnie jak dzień wcześniej zmagania otworzyli: Przewodniczący Rady Miasta i Gminy – Rafał Piasecki, W-ce przewodniczący Bartosz Dutkiewicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudkach - Alina Cieśla.
            W tym dniu zawody w pierwszej fazie rozegrano w dwóch grupach, a następnie półfinały i finały.

            Oto wyniki:

            Grupa: A

             

            Grupa: B

            Półfinały:
            Rudki – Jeziorko: 3:1

            Pokrzywianka – Nowa Słupia: 3:2

            Finał:
            Rudki – Pokrzywianka: 4:0

            Mecz o III miejsce:
            Jeziorko – Nowa Słupia: 0:4

             

            Kolejność miejsc:

            1 miejsce – SP Rudki (opiekun: Robert Klefas)

            2 miejsce – SP Pokrzywianka (opiekun: Sylwester Spelak)

            3 miejsce – SP Nowa Słupia (opiekun: Łukasz Kowalski)

            4 miejsce – SP Jeziorko (opiekun Joanna Dziekan)

            Udział: SP Stara Słupia (opiekun: Zbigniew Latała) i SP Mirocice (opiekun: Michał Sekuła)

             

            Nagrody uczestnikom w postaci okazałych pucharów oraz piłek wręczali Przewodniczący RMiG – Rafał Piasecki wraz z W-ce przewodniczącym - Bartoszem Dutkiewiczem i Aliną Cieślą – dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudkach.

            Organizatorzy turnieju piłkarskiego dziękują panu Rafałowi Piaseckiemu i Bartoszowi Dutkiewiczowi za ufundowanie nagród oraz pani Alinie Cieśla za tradycyjną pomoc w organizacji zmagań sportowych.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Grupa młodsza: Zuzanna Lech, Jonasz Cieślik, Oliwier Kowalski, Jędrzej Głowacki, Franciszek Jaros (K), Aleksander Stępień, Marcel Klusek, Jan Zielony, Dariusz Cisak, Tomasz Cieśla. Opiekun: Sylwester Spelak

            Grupa starsza: Piotr Kucharczyk (K), Aleks Skop, Franciszek Maruszak, Kacper Wójcik, Ksawery Zieja, Kacper Kozłowski, Oskar, Kosiarski, Oliwier Kowalski, Jędrzej Głowacki, Franciszek Jaros, Jan Zielony, Tomasz Cieśla. Opiekun: Robert Klefas.

          • ZAPROSZENIE

          • Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

            Zespołu Szkół w Rudkach

             

            Serdecznie zapraszają


            na Uroczystość Pożegnania Absolwentów,

            która odbędzie się 22 czerwca 2023 r. o godz. 10:00

            w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rudkach

            oraz Uroczystość Zakończenie Roku Szkolnego pozostałych klas,

            która odbędzie się 23 czerwca 2023 r.

            godz. 8:00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Rudkach

            godz. 9:00 Akademia na placu przyszkolnym Zespołu Szkół w Rudkach

            godz. 11:30 Zakończenie roku w Przedszkolu w Rudkach

          • CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI: PODRÓŻE PO EUROPIE

          • II Moduł projektu "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki" zaprowadził nas w Podróże po Europie.

            W tę podróż poprzez książkę "Miś Paddington” wybraliśmy się do Londynu. Odbyliśmy wirtualną wycieczkę po Londynie. Zapoznaliśmy się ze zwyczajami, kulturą i tradycją Wielkiej Brytanii i przygotowaliśmy plakat o Wielkiej Brytanii. Przeczytaliśmy fragmenty książki, uzupełniliśmy lekturniki. W świat misia Paddingtona w Londynie wprowadziła nas p. Paulina Brozińska i wychowawczyni p. Ewa Klefas. Zaś piękną angielszczyzną "Misia Paddingtona" zaprezentował nam kolega z klasy III b, Antoni Lenart. Rysunki z fragmentami lektury zaprezentowaliśmy na naszej klasowej wystawie na lince.

            Również Chmurka Tosia wykazała się aktywnością i przygotowała dla nas rady – Co zrobić, gdy się zgubimy? My zaś po wysłuchaniu jej rad przygotowaliśmy Księgę Bezpieczeństwa.

            Wielką radość sprawiła nam zabawa klockami Korbo, przygotowaliśmy makiety fragmentów lektury. Na koniec wypiliśmy herbatkę angielską.

             

            E. Klefas

        • WARSZTATY TEATRALNE Z AKTOREM TEATRU IM. S. ŻEROMSKIEGO W KIELCACH
          • WARSZTATY TEATRALNE Z AKTOREM TEATRU IM. S. ŻEROMSKIEGO W KIELCACH

          •  

            15 czerwca 2023 r. grupa uczniów z klasy IV, V i VI wraz z opiekunem - p. dyr. Bożeną Jop - wzięła udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez zawodowego aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - p. Dawida Żłobińskiego. Warsztaty zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach.

            Uczniowie poznali podstawowe techniki treningu aktorskiego - pracę nad ogólną ekspresją - głosem, mimiką, ciałem... Trening nie był łatwy, na początku grupa była onieśmielona, ale z czasem część uczestników rozwinęła swoje aktorskie skrzydła i śmiało podążała za wskazówkami teatralnego mentora.

            Fotorelacja wkrótce :)

          • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA KLAS I, II, III

          • 14 czerwca 2023 r. uczniowie klas I, II, III wraz z wychowawczyniami - p. Ewą Klefas, p. Marianną Brzezińską, p. Moniką Chamerą i p. Małgorzatą Nietrzpiel zwiedziły Sandomierz.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: WYCIECZKA DO SANDOMIERZA KLAS I, II, III 

            Nasze spotkanie z Sandomierzem zaczęliśmy od spaceru jednym z najbardziej znanych miejsc Sandomierza - Wąwozem Królowej Jadwigi. Przy okazji odbyliśmy małą lekcję botaniki o ciekawych roślinach rosnących w okolicy wąwozu i geologii o skałach lessowych. 

            Po wyjściu z wąwozu, najstarszą ulicą Sandomierza - ul. Staromiejską, dotarliśmy do kolejnego wąwozu lessowego - Wąwozu św. Jacka Odrowąża.  Następnie przez Ucho Igielne, zwane także Furtą Dominikańską, czyli bardzo wąskim przejściem w murach miejskich, dostaliśmy się na sandomierski rynek.

            Idąc ul. Zamkową znaleźliśmy ogromny pierścień, którego "oczko" zostało wykonane z krzemienia pasiastego, kamienia, który jest tak charakterystyczny dla tych terenów. Waży ok. 80 kg, a średnica "oczka" mierzy prawie 1 m. Robi wrażenie swoim rozmiarem! 

            Kilka kroków dalej znaleźliśmy się w samym sercu miasta, czyli na Rynku, gdzie przyjrzeliśmy się z kolejnym atrakcjom tj. ratusz, studnia, kolumna z figurą Matki Boskiej Niepokalanej, kamieniczki, sklepiki, restauracje... Odwiedziliśmy także Mały Rynek, gdzie kwitnie handel lokalnymi produktami. Ul. Opatowską dotarliśmy też do kolejnego symbolu Sandomierza - Bramy Opatowskiej. 

            Udając się pod Bazylikę Katedralną Najświętszej Maryi Panny minęliśmy Dzwonnicę, która była świadkiem wielu wydarzeń historycznych miasta. 

            Zwiedziliśmy Dom Długosza, gdzie mieszczą się bogate zbiory Muzeum Diecezjalnego. Dom ten został ufundowany w 1476 r. przez historyka Jana Długosza dla księży misjonarzy, wikariuszy katedry. Można tam podziwiać cenne dzieła malarstwa, rzeźby sakralnej, tkaniny, drobnej plastyki oraz elementy wystroju architektonicznego, ceramiki, mebli, numizmatyki i archeologii. 

            Dodatkową atrakcją było zejście w dół wzgórza zamkowego "Kozimi Schodkami" - skąd podziwialiśmy piękny widok na Wisłę.

            Młodzi podróżnicy wrócili zadowoleni, z plecakami pełnymi wrażeń, a niektórzy przywieźli sobie pluszową pamiątkę ;)

            M. Chamera

          • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ


          • 13 czerwca uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową. Egzamin składał się z części pisemnej i praktycznej, z którymi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.

            Nad przygotowaniami do części teoretycznej egzaminu czuwał p. Jakub Kusiński.

            Część praktyczną przeprowadził policjant z Komendy Miejskiej w Kielcach - Wydział Ruchu Drogowego.

            Gratulujemy młodym rowerzystom i życzymy im bezpiecznych wycieczek rowerowych :)

            Zapraszamy do galerii: EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

          • ŚWIĘTOKRZYSKI PIKNIK STRZELECKI W BODZENTYNIE

          • 7 czerwca uczniowie klas 8 wraz z opiekunami p. E. Radek i p. A. Cedzyńską uczestniczyli w Świętokrzyskim Pikniku Strzeleckim zorganizowanym przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Jodła” Bodzentyn oraz Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie. Wydarzenie odbywało się w ramach Dnia Otwartego Liceum im. Józefa Szermentowskiego. Wzięło w nim udział kilka szkół z różnych miejscowości.

             

            Nasi uczniowie rozpoczęli rozgrywkami w bilarda. Czas między konkursami wypełniony był zwiedzaniem szkoły, poznaniem historii i ciekawostek. Grupą opiekowali się starsi koledzy z Liceum im. J. Szermentowskiego.

            Uczniowie wzięli także udział w zawodach strzelania z karabinka pneumatycznego i teście Coopera.

            Na zakończenie zmagań odbyło się ognisko, gdzie wszyscy uczestnicy mogli odpocząć po wyczerpujących konkurencjach.

            Uczniowie naszej szkoły wrócili do domu z dyplomami, statuetkami i nagrodami:

            - Klaudia Góźdź zajęła pierwsze miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego

            - Julia Klefas i Antek Wąchocki - trzecie miejsce w turnieju bilarda.

            - Najlepszy wynik w teście Coopera osiągnął Aleks Skop.

            Szkoła Podstawowa w Rudkach zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Świętokrzyskiego Pikniku Strzeleckiego.

            Gratulujemy zwycięzcom!!!

            Dziękujemy Dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie za zaproszenie.

            E. Radek

        • Konkurs literacki na 60-lecie Szkoły
          • Konkurs literacki na 60-lecie Szkoły

          • Konkurs literacki pod hasłem "Szkoło, życzę Ci...!" - organizowany przez bibliotekę szkolną.

             

            Zasady konkursu: konkurs jest przeznaczony dla uczniów w kategoriach wiekowych I-III oraz IV-VIII. Chętni uczniowie przygotowują wiersz ( 3-4 strofy lub więcej) lub wierszowaną dedykację dla Szkoły z okazji jej 60-lecia. Powinna ona zawierać co najmniej 20 słów. W czerwcu odbędą się warsztaty biblioteczne dla uczniów chcących wziąć udział w konkursie, podczas których przedstawią swoje pomysły i propozycje, udoskonalą również warsztat pracy twórczej. Ostateczny termin oddania prac: 10 września 2023 roku.

            Zapraszamy do udziału!

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Rudkach
      • 41 3177179 dyrektor@zsrudki.pl
      • Rudki ul. Szkolna 2 26-006 Nowa Słupia woj. świętokrzyskie Poland
      • Czynny codziennie w godz 7.30 - 15.30 tel/faks 413177 179 e-mail sekretariat@zsrudki.pl
      • Dyrektor- A. Cieśla Ponidziałek - 8.00 - 15.00 Wtorek 8.00 - 15.00 środa - 8.00 - 15.00 czwartek 9.00 - 15.00 piątek 8.00 - 9.00 oraz 13.00 - 15.00 E- mail: dyrektor@zsrudki.pl
    • Logowanie