• DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RUDKACH

• W Dniu Dziecka nasi uczniowie wzięli udział w zabawach na świeżym powietrzu, wycieczkach i pokazach z nowoczesnym laboratorium chemicznym EMPIRIUSZ.

Klasa 0, I, IV a, IV b, V, VIII a i VIII b uczestniczyły w zabawach na terenie szkoły, w tym w rozgrywkach sportowych, zabawach na "dmuchańcu" i placu zabaw. Nad zabawami sportowymi czuwali wychowawcy i nauczyciele wychowania fizycznego, zaś o muzykę zadbał pan Jakub Kusiński.

Klasy 0, I, IV a, IV b i V wzięły udział w pokazie eksperymentów chemicznych w wykonaniu uczennic klasy VIII a i VIII b - Julii Popek, Julii Klefas i Leny Rączki, a także pokazie wirtualnego laboratorium EMPIRIUSZ z goglami VR, które prowadził uczeń klasy VIII b - Wiktor Basa. Nad przebiegiem eksperymentów czuwała pani Aneta Kluzek. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie wirtualnym eksperymentowaniem :)

Klasy II, III a i III b były na wycieczce w Jaskini Raj i Parku Etnograficznym w Tokarni (na ten temat zostanie zamieszczona osobna relacja).

Klasa VI udała się na spacer na Cząstków i spędziła czas na pogawędkach i wspólnych zabawach w ogrodzie.

Klasa VII odbyła rajd pieszy, którego celem było dotarcie na Górę Chełmową. Cel został zrealizowany w zawrotnym tempie. 👏👏👏Dla takich piechurów następnym razem optymalną trasa to ...z Łysicy na Łysiec lub odwrotnie😉

• TEST O PATRONIE SZKOŁY Z OKAZJI OBCHODÓW 60-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDKACH

• W związku z obchodami 60-lecia otwarcia obecnego budynku Szkoły Podstawowej w Rudkach, został przeprowadzony test. Dotyczył on znajomości życia patrona szkoły Stanisława Staszica oraz historii szkoły. Rozwiązywanie testu poprzedzone było zapoznaniem uczniów, w ramach zajęć z wychowawcą, z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej naszej szkoły. Test został przeprowadzony 30 maja i udział w nim wzięli wszyscy obecni w tym dniu, uczniowie szkoły. Test przeprowadzony został w dwóch grupach. Młodszej – dla klas I – IV oraz starszej dla klas V – VIII. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością historii życia Stanisława Staszica a także historią szkoły.

Najlepsze wyniki w swoich klasach uzyskali:

Klasa I - Kinga Jagieło, Julia Jóźwiak, Agata Wróblewska, Natalia Wójcik, Karolina Lipczyńska, Zofia Nowak

Klasa II - Adam Andzela, Julia Augustowska, Jan Gil, Lena Zwolińska

Klasa III a - Mikołaj Skuza

Klasa III b - Ola Biadacz, Ksawery Głowacki, Wiktoria Dobosz, Piotr Budziński

Klasa IV a - Julia Zielony

Klasa IV b - Tomasz Cieśla, Adam Mergalski

Klasa V - Nina Gąsior

Klasa VI - Zuzanna Kozłowska, Oliwier Pająk

Klasa VII - Julia Bogulak

Klasa VIII a - Wiktoria Jankowska, Izabela Paluch

Klasa VIII b - Karolina Kalista

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w teście. Zaś zwycięzcom gratulujemy zdobytej wiedzy.

W najbliższym czasie test będzie opublikowany na stronie szkoły w wersji Formularz Google. Już dziś zapraszamy absolwentów szkoły oraz wszystkich chętnych do jego rozwiązania.

P. Stelmaszczyk

• DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

• Kolorowych snów

Uśmiechu od ucha do ucha

Pięknych bajek na dobranoc

Własnego pieska i kotka

Co dzień nowych przygód

Butów siedmiomilowych

Gwiazdki z nieba

Wspaniałych przyjaciół

I wesołej rodzinki

Życzy kadra pedagogiczna przedszkola

• Konkurs Wiedzy Leśno-Ekologicznej

• 29 maja 2023 roku troje uczniów: Lena Kozłowska, Natalia Nowak i Kacper Boroń z kl. VII wzięło udział w Konkursie Wiedzy Leśno-Ekologicznej organizowanym przez Nadleśnictwo Łagòw.

Uczniowie wspólnie rozwiązali test. Celami konkursu było: rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, poszerzenie wiadomości związanych z tematyką leśną, ochroną środowiska i ekologią, a także podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

A. Jankowska

dyrektor@zsrudki.pl