• BLOG PRACOWNI EDUKACYJNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

        •  

          PRACOWNIA_EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZA_-_PREZENTACJA.pdf

          W związku z realizacją projektu w ramach Programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pt. Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - "Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii", nasi uczniowie biorą udział w cyklu zajęć i działań mających na celu rozwijanie ich wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. Poniższy blog prezentuje przegląd wydarzeń w ramach projektu.

           

           

           

          AKCEPTACJA WNIOSKU 

          CZERWIEC 2018

          Wniosek pt. „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii” został zaakceptowany pozytywnie na posiedzeniu Zarządu WFOŚ i GW w Kielcach w dniu 06.06.2018 r. Całkowity koszt pracowni wynosi 30.000 zł, z czego 6000 zł jako wkład własny zapewniła Gmina Nowa Słupia.

          W ramach pozyskanych środków zostanie utworzona pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Pracownia zostanie wykorzystana do  przeprowadzenia zajęć pozalekcyjnych dla dzieci o charakterze przyrodniczym, kształtujących zainteresowanie dzieci ekologią, ochroną przyrody i środowiska. W ramach Programu zostaną przeszkoleni nauczyciele w celu optymalnego wykorzystania zakupionego sprzętu i pomocy dydaktycznych.

           

           

           

          SZKOLENIE NAUCZYCIELI

          SIERPIEŃ 2018

          W dniach 23 - 24 sierpnia 2018 r. w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej odbyło sie szkolenie dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej oraz rozwijania u uczniów postaw i umiejętności badawczych z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych i sprzętu w ramach Programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z realizacją edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w oparciu o wybrane zestawy doświadczalne. Podczas szkolenia stworzono odpowiednie warunki do nauczania eksperymentalnego oraz rozwijania postaw badawczych u uczniów. Ramowy program szkolenia obejmował 16 godzin dydaktycznych, w tym tematy: ochrona powietrza atmosferycznego, energia odnawialna, ochrona wód, gleb i powierzchni Ziemi, obserwacje, badania i pomiary przyrodnicze. W szkoleniu uczestniczyła p. A. Kluzek i p. D Adamska.

           

           

           

          AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

           

            

          We  wrześniu i kwietniu  uczniowie Zespołu Szkół w Rudkach wraz ze społecznoscią lokalna uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata, która jest wspólną lekcją poszanowania środowiska i ma na celu promowanie nieśmiecenia, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

          Każda z klas odbyła spacer po okolicy wraz z nauczycielami, podczas którego uczniowie zbierali zalegające na ulicach odpadki, m.in. przy ulicach prowadzących przez Skowroniec, Podchełmie, Serwis czy Cegielnię. Wykonana przez nich praca pozwoliła im na własne oczy przekonać się o skutkach jakie niesie za sobą zaśmiecanie środowiska naturalnego. Akcja odbywa się corocznie. Obserwowana jest widoczna poprawa w czystości środowiska, która jest efektem pracy wszystkich mieszkańców Rudek i okolicznych miejscowości. W kwietniu opracowano mapę dzikich wysypisk śmieci w najbliższej okolicy.

          Zapraszamy do albumu: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=420

          Dorota Adamska

           

           

           

          ZAJĘCIA EDUKACYJNE

          W ŚWIĘTOKRZYSKIM PARKU NARODOWYM 

          WRZESIEŃ 2018

              

          27 września 2018 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze”. Jest to cykl jednodniowych wyjazdów edukacyjno – przyrodniczo – krajoznawczych dla uczniów szkół z gmin należących do Związku Gmin Gór Świętokrzyskich. Zajęcia odbyły się w  w Muzeum Przyrodniczym na Św. Krzyżu oraz na terenie ŚPN. Zajęcia prowadzone były przez p. Paulinę Kozłowską edukatora ŚPN.

           

           

                       

          WIELOPOKOLENIOWE SADZENIE DRZEW

          PAŹDZIERNIK 2018

           

          W akcję  zaangażowani zostali wszyscy uczniowie klas 0-VIII, dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice. Każda klasa miała przydzielony obszar do posadzenia. Posadziliśmy głównie świerki. Kopanie dołków na boisku w trawie nie było wcale takie proste. Nawet dziewczynki nie dawały za wygrane i dorównywały sile chłopców. Najmłodsi również świetnie sobie radzili. Jesteśmy wdzięczni Nadleśnictwu Łagów za przekazane szkole drzewka. Akcję będziemy kontynuować na wiosnę.

          Zapraszamy do albumu: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=454

          Aneta Kluzek

           

           

                  X RAJD EDUKACYJNY "PUSZCZA JODŁOWA"

          PAŹDZIERNIK 2018

           

          19 października odbyła się 10-jubileuszowa edycja Rajdu edukacyjnego „Puszcza Jodłowa” organizowana przez Świętokrzyski Park Narodowy. W rajdzie wzięło udział 15 szkół z gmin: Łączna, Pawłów, Bodzentyn, Nowa Słupia, Łagów, Bieliny. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Cebula z klasy VI oraz Jakub Spelak i Paweł Dekiel z klasy V a. 

          Uczniowie utworzyli 4 osobowe drużyny, które pod opieką nauczyciela przemierzały szlak niebieski ze św. Katarzyny na Miejska Górę. Na trasie  ustawione były stanowiska kontrolne przy których udzielano odpowiedzi na zadawane pytania, rozwiązywano zagadki, rebusy i testy przygotowane przez pracowników parku. Wszystkim uczestnikom towarzyszył uśmiech na twarzy i dobry humor. Z pewnością wrócimy jeszcze na szlak niebieski, który zachwycił nas pięknym jesiennym krajobrazem.

          Zapraszamy do odwiedzenia strony Świętokrzyskiego Parku Narodowego

          i udziału w cyklicznych konkursach przyrodniczych dla internautów:

          https://www.swietokrzyskipn.org.pl/

           

           

           

           EKO ZADANIE DLA EKOLOGÓW:

          "TWORZYMY KOSZE DO SEGREGACJI ŚMIECI"

          PAŹDZIERNIK - LISTOPAD 2018

          W październiku Szkolny Klub Ekologiczno-Przyrodniczy zaprosił uczniów do wykonania eko-zadania: przygotowania koszów do segregacji szkolnych śmieci.

          Uczniowie klas 0-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum wraz z wychowawcami przygotowują kosze do segregacji odpadów w następujących kolorach:

          - kosz na plastik w kolorze żółtym,

          - kosz na papier w kolorze niebieskim,

          - kosz na odpady bio w kolorze brązowym.

          Do wykonania pracy można użyć ogólnie dostępne materiały np.: pudła tekturowe, wiadra i pojemniki po artykułach spożywczych. Technika dowolna. Wymiary: wys. 50cm, szer. 30 cm. Oznakujcie pojemniki właściwymi symbolami. Wykonane kosze ustawione będą na korytarzach szkolnych i w klasach.

          Do dzieła Eko-Przyjaciele!!!

           

           

           

          WYPOSAŻENIE PRACOWNI EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ

          LISTOPAD 2018

            

          Nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt do pracowni ekologiczno-przyrodniczej w ramach programu "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii". Środki na jej sfinansowanie pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

          W ramach tej pracowni otrzymaliśmy wiele ciekawych pomocy dydaktycznych do wykorzystania na zajęciach o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Pomoce te podzielone zostały na kategorie:

          Ochrona powietrza atmosferycznego, energia odnawialna (np.: ogniwo wodorowe i fotowoltaiczne, zestaw demonstracyjno-doświadczalny „Energia słoneczna”, zestawy do badania stanu powietrza, w tym zanieczyszczenia i hałasu, autko z napędem wodorowym).

          Ochrona wód (m.in.: zestawy edukacyjne do filtrowania, oczyszczania i uzdatniania wody, zestawy do badania stanu wody, czerpacz wody).

          Ochrona gleb i powierzchni ziemi (zestawy doświadczalne „Biodegradacja”, karty demonstracyjne „Cykl życia plastiku”, „Cykl życia metalu”, sita glebowe, zestawy do pobierania prób glebowych).

          Przyrządy do badania, pomiarów i obserwacji przyrodniczych (np.: lornetki, aparat fotograficzny, lupy, mikroskopy przenośne, mierniki wielofunkcyjne, termometry, stacja pogody).

          Oprócz tego otrzymaliśmy plansze edukacyjne dotyczące m.in. segregacji odpadów, zanieczyszczenia środowiska, obiegu wody w przyrodzie, filmy przyrodnicze, gry, puzzle i mapy.

            

          W ramach projektu zaplanowane zostały działania edukacyjne w trakcie zajęć lekcyjnych podczas których będą używane zestawy pomocy dydaktycznych według modułów dostosowanych do badania danego elementu środowiska np. „ochrona powietrza", „ochrona gleb", „ochrona wód" itd.

          W ramach zajęć pozalekcyjnych w pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej będą prowadzone zajęcia rozwijające zainteresowania ekologią, ochroną przyrody i środowiska. Uczniowie zdobędą wiedzę jak można zadbać o własną miejscowość, najbliższe otoczenie, a na zajęciach terenowych poznają różne ekosystemy.

          W ramach zajęć zaplanowano wycieczkę do Świętokrzyskiego Parku Narodowego wraz z zajęciami prowadzonymi przez leśników oraz wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego połączoną z zajęciami warsztatowymi w pasiece. Zaplanowano też konkursy wiedzy ekologicznej, konkursy plastyczne, fotograficzne, pokaz mody ekologicznej.

          Zapraszamy do galerii zdjęć: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=458

           

          Szczegółowe relacje z eko-działań są zamieszczane w zakładce Klubu Ekologiczno-Przyrodniczego:

          https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=1

          Ogólne informacje i program projektu realizowanego w ramach projektu "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii":

           https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=0

          Dorota Adamska

           

           

           

          OTWARCIE PRACOWNI EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ

          LISTOPAD 2018

          Pracownia edukacyjna w Zespole Szkół w Rudkach –
          "Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii".

          W piątek, 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Zespole Szkól w Rudkach otwarto pracownię edukacji ekologicznej. Zadanie pod nazwą „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii”, współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

          Całkowita wartość projektu to 29 200 zł, z czego Gmina Nowa Słupia pozyskała na ten cel 23 705 zł dotacji, a wkład własny Gminy wyniósł 5495 zł.

          W inauguracji pracowni uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół Anna Karcz, dyrekcja szkoły, nauczyciele biologii  i uczniowie.

          Cele edukacyjne zadania:

          1. Polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo-środowiskowych w szkołach podstawowych poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych.
          2. Podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach podstawowych, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska.
          3. Poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej w zakresie optymalnego wykorzystania zakupionego sprzętu i pomocy dydaktycznych w szkołach.
          4. Integracja i komplementarność działań w zakresie edukacji ekologicznej na terenie gminy poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy, społeczności lokalnej i innych jednostek.

           

             

           

          Zasadniczym elementem działania jest edukacja ekologiczna społeczeństwa z uwzględnieniem wszystkich grup wiekowych, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz popularyzacja wiedzy przyrodniczej. Zakupione pomoce pozwolą realizować treści związane z ochroną powietrza atmosferycznego, energią odnawialną, odnową wód, gleby i powierzchni Ziemi, oraz posłużą do obserwacji i badań przyrody. Ponadto zakupione zostały meble do pracowni, nowoczesne mikroskopy, gry dydaktyczne.

             

          Zapraszamy do galerii: 

          https://zsrudki.edupage.org/album/#gallery/458

           

           

          AKCJA STOP SPALANIU ŚMIECI!

          LISTOPAD 2018

           

           

          W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół W Rudkach przygotowali plakaty na rzecz akcji "STOP SPALANIU ŚMIECI!" i wzięli udział w marszu wokół Rudek propagując niespalanie śmieci i dbałość o środowisko naturalne.

          Ponadto dla uczniów klas VII-VIII i IIi Gimnazjum odbyła się pogadanka pt. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" dotyczaca zagrożeń związanych z możliwością powstawania pożarów w mieszkaniach oraz zatrucia tlenkiem węgla. Pogadankę poprowadzili strażacy.

          Zapraszamy do galerii:

          http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=480

           

           

           

           EKO ZADANIE DLA EKOLOGÓW:

          TWORZYMY KOSZE DO SEGREGACJI ŚMIECI - PODSUMOWANIE

          LISTOPAD 2018

            

           

          W październiku i listopadzie dzieci i młodzież przygotowały się do segregowania śmieci w szkole: Każda klasa przygotowała kosze do segregacji. Zapraszamy do galerii: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=462

           

           

           

          NAUKA PRZEZ ZABAWĘ I GRY INTERAKTYWNE -

          MARZEC 2019

          Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy naukowej w dostępnych grach na Internecie:

          CYKL WODY - GRA/ WATER CYCLE - A GAME

          https://www.educationsoutheastwater.com.au/resources/natural-water-cycle-game

          ANATOMIA CZŁOWIEKA Z INTERAKTYWNYMI/ PUZZLAMIHUMAN ANATOMY WITH INTERACTIVE PUZZLES

          http://www.anatomyarcade.com/games/jigsaw.html

          ECOLOGY AND YOU GAMES ONLINE/

          EKOLOGIA I TY - GRY ONLINE

          https://learnenglishkids.britishcouncil.org/games/how-green-are-you

          https://1c7951e0f713f82c10d3-9c5e6fbd2c9d828eb37b6bf0399bddd6.ssl.cf1.rackcdn.com/clean-green/index.html

           

           


           

           

          WARSZTATY NAUKOWE Z ERASMUSEM+

          MARZEC 2019 

           

          W marcu 2019 r. Zespół Szkół w Rudkach gościł nauczycieli i młodzież z czterech krajów partnerskich w ramach projektu Erasmus+ 2018-2020: Museumholics - z Włoch, Hiszpanii, Litwy, Rumunii i Turcji. Część zajęć dla młodzieży została zorganizowana w pracowni ekologiczno-przyrodniczej. 14 marca nasi uczniowie poprowadzili warsztaty naukowe dla kolegów z Włoch, Litwy, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Zajęcia były zorganizowane wokół kilku stacji pt. "Anatomia", "Woda", "Odnawialne źródła energii", "Mikropskopy" oraz "Gry planszowe i online dla młodych naukowców". 

          Na zajęciach wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach Programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach - "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii".

          Więcej zdjęć w naszym szkolnym albumie: https://zsrudki.edupage.org/album/#gallery/511

          Zdjęcia z zajęć zostały też opublikowane na stronie "Echa Dnia": https://echodnia.eu/swietokrzyskie/erasmus-museumholics-spotkanie-szkol-partnerskich-w-zespole-szkol-w-rudkach-zdjecia/ga/13989821/zd/34630543

           

           

           

          PODSUMOWANIE KONKURSÓW KLUBU EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZEGO

          KWIECIEŃ - CZERWIEC 2019

           

           

          KONKURS EKOLOGICZNY "CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO"

          (pod hasłem " ZIEMIA - PLANETA, NA KTÓREJ ŻYJEMY")

          W ramach projektu "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii" w maju odbył się konkurs ekologiczny - "Człowiek i środowisko".

          Pytania konkursowe dotyczyły ochrony przyrody naszej okolicy oraz z przyczynami i skutkami dziury ozonowej, efektu cieplarnianego i kwaśnych deszczy. Za odpowiedzi w konkursie można było uzyskać 48 pkt.

          W konkursie uczestniczyło 17 uczniów: 11 z gimnazjum, 3 z klasy VIII i 3 z klasy VII.

          Celem konkursu było:

          - zdobywanie i pogłębianie wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska,

          - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego,

          - uwrażliwianie na aktualne problemy ochrony najbliższego środowiska,

          - kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania we własnym domu, szkole, najbliższym otoczeniu.

          Uczniowie gimnazjum: Igor Sala III B, Adam Bera III A, Błażej Lenart III A, Weronika Szczepaniak III A, Zuzanna Grzesik III B, Agata Łasisz III B, Edward Pietrzyk III A, Lena  Kwiecień III B, Mateusz  Kowalik III A, Ernest Pierzchała III A i Julia Kozieł III B.

          Uczniowie klasy VIII: Wiktoria  Mazur,  Michał  Karbowniczek i Filip  Brzozowski.

          Uczniowie z klasy VII A: Damian  Klusek, Kacper  Halik i Zuzanna Michalska.

          Największą ilość punktów uzyskał Igor Sala zdobywając I miejsce, II zajęła Wiktoria  Mazur, a trzecie z taką samą ilością punktów zdobyli Michał  Karbowniczek i Damian Klusek. 

          Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom

          uczestniczącym w konkursie :)

          Opracowała:

          Dorota Adamska

           

           

          WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:

          DOBRE UCZYNKI DLA ŚRODOWISKA

          W ramach realizacji programu "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii", uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym "Dobre Uczynki dla Środowiska" promującym ekologię na codzień. Dzieci opracowały plakaty promujące ekologiczne działania tj. segregowanie śmieci, recykling materiałów używanych do opakowań i inne uczynki zachęcające do dbałości o środowisko naturalne. 

          Oto zwycięzcy w klasie O:

          I miejsce - Julia Zielony z kl. O a i Emilia Bzymek z kl. O b

          II miejsce - Gabriela Głowacka, Lena Klusek i Julia Bębenek z kl. O a

          III miejsce - Roksana Aksamit, Lena Kosiarska, Zuzanna Szwagierczak i Julia Wrona z kl. O a.

           

          Zwycięzcy w klasie I:

          I miejsce - Szymon Łodej i Jan Zielony

          II miejsce - Jan Salawa

          III miejsce - Nina Gąsior

           

          Zwycięzcy w klasach II - III:

          I miejsce - Gabriela Klusek z kl. III

          II miejsce - Liliana Klusek z kl. II, Zofia Kosiarska i Lena Kozłowska z kl. III

          III miejsce - Sebastian Pichola z kl. III

           

          Uczniowie starszych klas wykonali gadżety używając surowców wtórnych z opakowań plastikowych, nakrętek, butelek, itp.  do wykonania różnych przedmiotów ozdobnych i użytkowych, m.in. butelek, zegarka, biżuterii i innych.

           

          Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

          Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów:

          DOBRE_UCZYNKI_DLA_SRODOWISKA_-_KONK_PLAST_2019.pdf

          Szkolny Klub

          Ekologiczno-Przyrodniczy

           

           

          KONKURS FOTOGRAFICZNY 

          "MÓJ REGION, W KTÓRYM ŻYJĘ I ODPOCZYWAM"

          (pod hasłem "WIOSNA W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH")

          W ramach realizacji projektu "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, gleba i woda oraz odnawialne źródła energii" uczniowie klas VI - VIII Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym, którego celem była promocja walorów przyrodniczych i rekreacyjnych naszego regionu. W konkursie wzięło udział 19 uczniów Szkoły Podstawowej i 14 uczniów Gimnazjum. Oto nagrodzeni zwycięzcy konkursu:

          I miejsce - Michał Karbowniczek z kl. VIII SP

          II miejsce - Anita Kucharska z kl. III b Gimnazjum

          III miejsce ex aequo - Adam Bera z kl. III a i Michał Dąbrowski z kl. III b Gimnazjum 

          Wyróżnienia: Julia Kopyś z kl. VII b, Julia Gibała, Rozalia Gibała, Klaudia Rabij z kl. VIII  oraz Ernest Pierzchała i Weronika Szczepaniak z kl. III a. 

          Zwycięzcy otrzymali upominki i dyplomy podczas zakończenia roku szkolnego.

          Zapraszamy do obejrzenie prezentacji ze zdjęciami konkursowymi:

          MOJ_REGION_-_KONK_FOTOGR_2019.pdf

           

          Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

          Wkrótece opublikujemy prezentację ich prac.

           

          Szkolny Klub

          Ekologiczno-Przyrodniczy

           

           

           

          EKO-ZADANIE: ZBIÓRKA MAKULATURY

          Wiosną, od kwietnia do czerwca, Szkolny Klub Ekologiczno-Przyrodniczy zorganizował zbiórkę makulatury. Uczniowie Zespołu Szkół w Rudkach zgromadzili pokaźny stos papieru, który zostanie ponownie wykorzystany.

           

           

           

           

          UPOWSZECHNIANIE PROJEKTU
          "PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ - CZYSTE POWIETRZE, WODA I GLEBA ORAZ ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII"

           

          1. ARTYKUŁY NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ W RUDKACH

          Artykuły o rozpoczęciu i realizacji projektu oraz wyposażeniu pracowni ekologiczno-przyrodniczej były systematycznie publikowane zarówno na stronie głównej szkoły w aktualnościach - https://zsrudki.edupage.org/news/ jak i w zakładce Szkolnego Klubu Ekologiczno-Przyrodniczego

          Zakładka Klubu Ekologiczno-Przyrodniczego: https://zsrudki.edupage.org/text9/ 

          Sprawozdania z realizacji poszczególnych zadań są także zebrane w blogu: https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=1

           

           

          2. ARTYKUŁ NA STRONIE URZĘDU GMINY NOWA SŁUPIA

          29 listopada 2019 Urząd Gminy Nowa Słupia opublikował artykuł na temat otwarcia pracowni ekologiczno-przyrodniczej utworzonej w ramach projektu "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej - Czyste powietrze, woda i gleba oraz odnawialne źródła energii": https://www.nowaslupia.pl/aktualnosci/3420

           

          3. ARTYKUŁ W "KRONICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ NR 4/2018"

          W wydaniu "Kroniki Świętokrzyskiej Nr 4/2018" - kwartalnika Urzędu Gminy Nowa Słupia znalazła się także informacja na temat pracowni ekologicznej. Kwartalnik jest wydawany na papierze i online. W wersji online artykuł można przeczytać pod tym linkiem (str. 7): https://issuu.com/nowaslupia/docs/ks_04-2018_v2

           

          4. ARTYKUŁ W "ECHU DNIA"

          10 grudnia 2018 r. ukazał się artykuł o realizacji projektu na stronie internetowej "Echa Dnia":

          https://echodnia.eu/swietokrzyskie/szkola-podstawowa-w-rudkach-ma-nowa-pracownie-ekologiczna/ar/13731542

           

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Rudkach
      • 41 3177179 dyrektor@zsrudki.pl
      • Rudki ul. Szkolna 2 26-006 Nowa Słupia woj. świętokrzyskie Poland
      • Czynny codziennie w godz 7.30 - 15.30 tel/faks 413177 179 e-mail sekretariat@zsrudki.pl
      • Dyrektor- A. Cieśla Ponidziałek - 8.00 - 15.00 Wtorek 8.00 - 15.00 środa - 8.00 - 15.00 czwartek 9.00 - 15.00 piątek 8.00 - 9.00 oraz 13.00 - 15.00 E- mail: dyrektor@zsrudki.pl
    • Logowanie