• Konkursy

•         Rok szkolny 2017/2018

Michał Karbowniczek, Karol Metryka i Jakub Spelak

II miejsce w konkursie powiatowym "Pomóżmy przetrwć zimę ptakom zimującym w Górach Świętokrzyskich".

Michał Karbowniczek, Damian Klusek, Karol Metryka

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY LEŚNO-EKOLOGICZNEJ zorganizowanym przez Nadlesnictwo Łagów

Rok szkolny  2018/2019

19 października odbyła się 10-jubileuszowa edycja Rajdu edukacyjnego „Puszcza Jodłowa” organizowana przez Świętokrzyski Park Narodowy. W rajdzie wzięło udział 15 szkół z gmin: Łączna, Pawłów, Bodzentyn, Nowa Słupia, Łagów, Bieliny. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Cebula z klasy VI oraz Jakub Spelak i Paweł Dekiel z klasy V a. Uczniowie utworzyli 4 osobowe drużyny, które pod opieką nauczyciela przemierzały szlak niebieski ze św. Katarzyny na Miejska Górę. Na trasie  ustawione były stanowiska kontrolne przy których udzielano odpowiedzi na zadawane pytania, rozwiązywano zagadki, rebusy i testy przygotowane przez pracowników parku. Wszystkim uczestnikom towarzyszył uśmiech na twarzy i dobry humor. Z pewnością wrócimy jeszcze na szlak niebieski, który zachwycił nas pięknym jesiennym krajobrazem.