• KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

• Uczniowie klasy VI - Jędrzej Głowacki i Szymon Łodej - wzięli udział w XXVII Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie" na etapie szkolnym i zostali zakwalifikowani do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 27 lutego w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu.

Gratulujemy :)

• W dniu 24 stycznia 2024r tj środa o godz. 16. 00 - wywiadówka.

Harmonogram:

godz. 16.00 - spotkanie na sali gimnastyczej

god 16.30 - spotkania  z wychowawcami w salach lekcyjnych

• Nowe godziny pracy biblioteki szkolnej

• W drugim półroczu biblioteka szkolna będzie czynna w następujących godzinach:

- poniedziałek  8:45-10:45, 11:30-12:45

- wtorek            9:40-11:45

- środa              nieczynna

- czwartek         8:45-9:50

- piątek              9:40-11:45

• WIGILIJNE SPOTKANIA

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas 0, I-III i IV-VIII wzięli udział w spotkaniach wigilijnych z wychowawcami. Zebrani podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami wigilijnymi i słodkimi przysmakami.

Zapraszamy do fotogalerii: WIGILIJNE SPOTKANIA

• WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W J. NIEMIECKIM I J. ANGIELSKIM

W tegorocznej edycji Konkursu na "Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną w J. Niemieckim" wzięło udział 31 uczniów z klasy VII i VIII.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Liliana Klusek - kl. VII, Gabriela Klusek - kl. VIII.

II miejsce: Zuzanna Gąsior, Zuzanna Kozłowska,
            Aleksander Yemeliantsev - kl. VII, Zofia Kosiarska, Lena Kozłowska, Natalia Nowak - kl. VIII.

III miejsce - Damian Świtoń, Amelia Wielgus - kl. VII, Julia Kulik - kl. VIII.

Natomiast w tegorocznej edycji "Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną w J. Angielskim", zostały przyznane następujące wyróżnienia:

- w kategorii klas I - III:

I miejsce - Fabian Rej, Wojciech Świstak - kl. I, Nikola Ginter - kl. II, Zofia Maruszak - kl. III,

II miejsce - Antoni Basa, Sara Sieniek - kl. I, Martyna Zieja - kl. II, Klaudia Komorowska, Lena Zwolińska - kl. III,

III miejsce - Hanna Dudzic, Kornelia Halik - kl. I, Nadia Rusiecka - kl. II, Maja Sowa - kl. III.

Wyróżnienie: Olga Klusek, Klara Wiecha, Vittoria Lisowski - kl. I

- w kategorii klas IV - VI:

I miejsce - Norbert Basa - kl. IV a, Wiktoria Dobosz, Amelia Malinowska - kl. IV b, Julia Wrona - kl. V a, Natalia Dobosz - kl. V b,

II miejsce - Antonina Pustuła, Bartosz Dąbrowski, Karina Pękalska - kl. IV a, Aleksandra Łukaszewska - kl. IV b, Nikola Gawrońska, Oliwia Kozłowska - kl. V b, Patryk Krajewski, Szymon Łodej - kl. VI,

III miejsce - Paweł Zieja - kl. V b, Jan Zielony - kl. VI.

- w kategorii klas VII - VIII:

I miejsce: Zuzanna Góźdź, Zuzanna Kozłowska, Liliana Klusek - kl. VII, Gabriela Klusek - kl. VIII,

II miejsce: Maja Gawrońska - kl. VII, Zuzanna Lech - kl. VIII,

III miejsce: Marcelina Bracka, Oliwier Pająk, Filip Sowa - kl. VII, Zofia Kosiarska, Natalia Nowak - kl. VIII.

Szkolny Klub Europejski

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

O terminie wręczenia nagród poinformujemy niebawem :)

Szkolny Klub Europejski

R. Lasota-Lenart
            A. Jankowska

M. Kozłowska
            M. Mazur-Młynarczyk

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

• Grudniowe spotkanie muzyczne z Filharmonią Świętokrzyską było poświęcone świątecznej muzyce - polskim kolędom i pastorałkom, a także znanym, zimowym piosenkom.

Spotkanie poprowadziła pani Sylwia Bartkiewicz, która zaprosiła dzieci do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie keyboardu i saksofonów - altowego i tenorowego. Saksofoniści pokazali jak zbudowane są te instrumenty i czym się różnią.

Zapraszamy do albumu zdjęć :)

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie

Zespołu Szkół w Rudkach

serdecznie zapraszają

na Jasełka,

które odbędą się 21 grudnia 2023 r. o godz. 1100

w Zespole Szkół w Rudkach.

.

• MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DZIECI DO PARKU LEGEND W NOWEJ SŁUPI

5 grudnia grupa ponad 60 najmłodszych uczniów SP Rudki wzięła udział w mikołajkowej wycieczce do Parku Legend w Nowej Słupi.

Wyjazd dzieci był współfinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach Ekonomii Społecznej.

Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Gajewskiemu za organizację wyjazdu :)

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• Nowa galeria ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU została dodana do albumu fotograficznego

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.  Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. A dzieci z grupy Biedronek wybrały się na wycieczkę do Krainy Św. Mikołaja w Bałtowie aby osobiście przekazać listy.

W środę 6 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Gościa. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej placówki. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

Dziękujemy Mikołaju.