29-30 kwietnia oraz 02 maja 2013 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Szkoła w tych dniach zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.
Świetlica czynna codziennie w godz. 700 : 1530
29-30 kwietnia oraz 02 maja 2013 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Szkoła w tych dniach zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.
Świetlica czynna codziennie w godz. 700 : 1530
14 maja uczniowie klas II-VI zwiedzili
Rezerwat Przyrody Nieożywionej- Kadzielnia w Kielcach.
W programie znalazły się: po terenie Rezerwatu, zwiedzanie Geocentum, wirtualna (w 5D) podróż kapsułą czasu w głąb ziemi ze stacją docelową w Islandii, która wzbudziła wiele emocji i wrażeń! Urozmaiceniem zwiedzania było samodzielne szlifowanie kamieni łupkowych.
W trakcie zwiedzania słuchaliśmy ciekawych legend i opowieści o Górach Świętokrzyskich.
Nie zabrakło także tradycyjnego pobytu w Mc Donaldzie.
Uczniowie wykazali się wysoką kulturą osobistą i z pewnością zabierzemy ich w kolejną podróż
Opiekunowie
W dniu 1 maja 2013 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami mogły zwiedzać zabytki pięknego Sandomierza. Wszyscy uczestniczyli w rejsie statkiem po Wiśle.
W środę tj. 15.05.2013 r. o godz. 15:00
w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie
Członków Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Szkoły w Rudkach
w sprawie organizacji obchodów Dnia Dziecka.
W dniu 24.11.2011 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej przystąpią do ogólnopolskiego konkursu GEO-PLANETA:
Wrona Karolina kl.V, Zieja kl.V, Cedzyński Maciej kl.V, Adamska Anna kl.VIa, Życińska Izabela kl.VIa, Gawlik Bartosz kl.VIa, Sala Igor kl.VIb,
Kozłowski Radosław kl.VIb
Udział w konkursie dostarczy uczniom rozrywki umysłowej, będzie sprawdzianem ich umiejętności z zakresu geografi regionu, Polski i świata.
Życzymy powodzenia. TRZYMAMY KCIUKI!!!
EGZAMIN GIMNAZJALNY
W dnich 23-25.04.2013r- 56 uczniów klas III Naszego Gimnazjum przystąpiło do Egzaminu Gimnazjalnego.
W dniu 11 kwietnia br w Gminnym Ośrodku Kultury uczniowie klas III Gimnazjum w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w spotkaniu z młodym profesjonalistą WOJCIECHEM SYROCKIM. Wojciech Syrocki to innowator, pomysłodawca projektu RoboCAMP.pl, edukacyjnych zajęć dla dzieci z podstaw programowania. Jest wiceprezesem firmy RoboCamp i Fundacji Fabryka Talentów. Pomysłodawca i koordynator dwóch edycji międzynarodowych konkursów inżynierskich "Turniej Robotów Mobilnych". Gość opowiadał o swojej ścieżce kariery. W trakcie spotkania młodzież miała również możliwość zapoznania się z ofertą pracy - zawodów, na które przewidywane jest zapotrzebowanie w przyszłości według listy opracowanej przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.
Spotkanie to zorganizowała Pani Lidia Wojciechowska bibliotekarka Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudkach, za które serdecznie dziękujemy.
„ Naród, który nie dba o swój język,
nie zasługuje na niepodległość...”
Jak co roku, w naszej szkole trwały marcowe obchody Tygodnia Kultury Języka.
Tradycyjnie odbyły się szkolne konkursy: Ortograficzny, Recytatorski, Tropiciel Ortografii, Zeszyt na szóstkę.
Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników.
W klasach I-III przeprowadzono turniej literacki pod hasłem „ Znam wiersze Juliana Tuwima” nawiązującym do obchodów roku Tuwima.
Trzecioklasiści wykazali się wspaniałą znajomością poezji Tuwima, z łatwością rozwiązując wszystkie pytania testowe.
Minimalną iloscią punktów zwyciężyła klasa IIIb, którą reprezentowali: Julianna Tumulec, Julia Kozieł, Lena Kwiecień i Błażej Lenart.
10 kwietnia odwiedził nas wieloletni Przyjaciel szkoły, pisarz i publicysta Stanisław Rogala, który uświetnił uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla laureatów konkursów.
Pan Rogala podkreślił wartość czystości i kultury codziennego języka oraz konieczność dbałości o estetykę wypowiedzi.
Laureaci odebrali dyplomy z rąk Pani Dyrektor oraz organizatorów Tygodnia Kultury Języka:
p. A.Cedzyńskiej i p. B. Jop.
Mistrzami Ortografii w bieżącym roku szkolnym zostali: Maria Niebrzydowska i Maciej Cedzyński z klasy VI, Mateusz Gawlikz klasy V oraz Błażej Lenart z klasy IIIb.
Konkurs Recytatorski zwyciężyły:
Maria Niebrzydowska i Michalina Kowalska z klasy VI, oraz Agata Kowalska z klasy V.
14 uczniów z klas III-VI zdobyło tytuł Tropicieli Ortografii, natomiast 15 osób z klas I-VI zdobyło wyróżnienie w konkursie „ Zeszyt na szóstkę”.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
ADRIAN FOLWARSKI - uczeń klasy III Gimnazjum - został finalistą Konkursu Historycznego organizowanym przez KO w Kielcach.
Zapraszamy na wywiad z Adrianem na stronę http://www.nowaslupia.pl/
W sobotę 13.04.2013r.w Hucie Szklanej w ramach projektu" Zrozumieć Świat" odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy i Umiejętności oraz Festiwal Nauki. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kowalska Michalina, Niebrzydowska Maria, Wrona Karolina, Kozłowska Weronika z klasy VI oraz Gawlik Mateusz, Binkowski Rafał, Kałuża Kinga, Wróblewska Paulina i Mazur Wiktoria z klasy V.
Finalistkami Wojewódzkiego Festiwalu Nauki zostały uczennice klasy V Kałuża Kinga, Wróblewska Paulina, Mazur Wiktoria, które wywalczyły II miejsce.
Laureatem Wojewódziej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych został:
Gawlik Mateusz z klasy V.
SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w ponadregionalnych zmaganiach, które odbędą się 8-9 czerwca w Spale.
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej odbył się 10 kwietnia 2013 w Kielcach.
Gminę Nowa Słupia w kategorii Szkół Podstawowych reprezentował uczeń klasy VI - Maciej Cedzyński - zajął II miejsce.
Laureatom konkursu nagrody wręczył wicestarosta kielecki – Zenon Janus.
Gratulujemy!!!
Czytaj więcej na stronie http://www.powiat.kielce.pl/index.php?start=4
Zapraszamy na wywiad z Maćkem na stronę http://www.nowaslupia.pl/
Podczas piątkowego treningu pokazowego dla dzieci i młodzieży w szkole w Rudkach (gmina Nowa Słupia), Sebastian Warda i Adrian Staszewski mieli okazję zagrać z młodym bokserem w siatkówkę.
Marcin Rak - uczeń klasy drugiej Publicznego Gimnazjum numer 2 w Rudkach niedawno zdobył złoty medal w kategorii do 54 kilogramów w Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie, które odbyły się w Poznaniu. Marcin reprezentował Kielecki Klub Bokserski "Rushh", w którym jego trenerem jest słynny przed laty bokser Andrzej Stawski. Piętnastolatek codziennie, od poniedziałku do piątku z Rudek dojeżdża do kieleckiego klubu. Dojazdy zajmują mu dwie godziny dziennie, a trenuje już ponad trzy lata.
- Rano wychodzę do szkoły, zabieram sprzęt i po szkole od razu jadę do Kielc, wracam do domu o godzinie 20 – mówi Marcin. – Jest ciężko, ale jeśli chce się coś osiągnąć, to trzeba ciężko pracować. Nie mam za dużo czasu na naukę, ale jadąc na treningi, uczę się w autobusie. Potem nie mam siły na nic.
Na treningu z siatkarzami Effectora okazało się, że Marcin jest wszechstronnie uzdolnionym sportowcem. Jego zagrywka wzbudzała respekt, była nie tylko bardzo silna, ale też dokładna i precyzyjna. Jak to u boksera. Adrian Staszewski zapytany czy nie boi się stanąć na przeciwko mistrza boksu odpowiedział z przymrużeniem oka, że czuje lekki strach, ale postara się nie dać plamy.
W treningu z siatkarzami Effectora wzięło czynny udział 40 osób, a przyglądała im się cała szkoła. Największy fanklub wśród zgromadzonej widowni miał Sebastian Warda. Składał niezliczone ilości autografów na strojach gimnastycznych 9- i 10-latków oraz na ...ramionach gimnazjalistek. Maluchy były ciekawe czy zawsze był taki duży, a starsze uczennice pytały ile wzrostu ma jego dziewczyna. Sebastian dzielnie wybrnął z każdego pytania i cierpliwie pozował do zdjęć ".
Effector Kielce w Rudkach !!!
5 kwietnia 2013r Zespół Szkół w Rudkach odwiedzili zawodnicy Effectora Kielce: Sebastian Warda oraz Adrian Staszewski , a także fizjoterapeuta Mateusz Grabda oraz Anna Olszewska z Biura Effectora Kielce.
Zawodnicy poprowadzili zajęcia wychowania fizycznego z piłki siatkowej i rozegrali mecz z uczniami naszej szkoły.
Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. W I grupie brali udział uczniowie z klas V SP i II gimnazjum, w II grupie reprezentacje dziewcząt i chłopców gimnazjum. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec zajęć zawodnicy Effectora pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.
Wizyta Effectora Kielce była podziękowaniem dla naszych uczniów za udział w programie dla szkoł: "Żyj z pasją i na sportowo" za dopingowanie siatkarzy podczas meczów w Hali Legionów w Kielcach !.
Więcej zapraszamy sa stronę efektora http://www.effectorkielce.com.pl/
26 marca 2013 r. w klasie I B obyły się zajęcia pod hasłem „To już wiosna”. Gośćmi Pierwszoklasistów
byli Zerówkowicze. Spotkanie rozpoczęło się wesołym powitaniem, po czym Pierwszaki wcieliły się
w role zwiastunów wiosny i wystawiłi „Wiosenne przedstawienie”. Następnie przeprowadzono zabawy
i ćwiczenia mające na celu poznanie i utrwalenie posiadanych już wiadomości na temat wiosny.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z obu klas dobrze czuły się w swoim towarzystwie,
przejawiały zaciekawienie tematem i duże zaangażowanie.Najwięcej radości dostarczyła
im praca w grupach.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p. Agnieszka Rogula.
"Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie” J. Tuwim
W tym roku motywem przewodnim Tygodnia Kultury Języka było hasło : „Język ojczysty dodaj do ulubionych” .My postanowiliśmy w sposób świadomy zadbać o kulturę języka, dlatego w dniach od 4 do 9 marca w sposób szczególny , poprzez organizację i uczestnictwo, wzięliśmy udział w tej popularnej akcji.
Jak co roku w naszej placówce odbyło się wiele działań, których celem było podniesienie świadomości językowej i uwrażliwienie na potrzebę dbałości o poprawne posługiwanie się językiem polskim w każdej sytuacji, bo jak powiedział Janusz Korczak : „Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali”.
Uwzględniając zainteresowania naszych uczniów, korzystając z ich sugestii, przygotowaliśmy konkursy inspirowane popularnymi telewizyjnymi teleturniejami. Zadbaliśmy , by konkursowe kategorie dotyczyły przede wszystkim zagadnień wiążących się z szeroko pojętą „polszczyzną”, dlatego też główne kategorie to: przysłowia, frazeologizmy, ortografia, gramatyka, autorzy i bohaterowie lektur szkolnych.
5 marca odbył się pierwszy z zaplanowanych w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka konkurs, zatytułowany „Jeden z dziewięciu” - wzorowany na popularnym teleturnieju prowadzonym przez Tadeusza Sznuka.
W rolę prowadzącej weszła Diana Jasiak, która w trzech rundach sprawdziła wiedzę dziewięciu uczestników - po jednym reprezentancie z każdej klasy.
Przedstawiciele klas to:
I a Krystian Jagiełło, I b Igor Sala, I c Iza Życińska
II a Kacper Woźniak, II b Jakub Świstak, II c Wiktoria Kowalska
III a Arek Tokarski, III b Michał Janus, III c Kamila Latała
Do rundy finałowej, po zaciekłej rozgrywce w II etapie, zakwalifikowali się: Wiktoria z II c, Krystian z I a i Arek z III a. Bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Kowalska, która pokonała przeciwników i osiągnęła zwycięstwo.
6 marca odbył się drugi z zaplanowanych językowych konkursów "Szkolna Familiada" zgromadził chętnych uczniów w 2 drużynach - rodzina Seniorów - trzecioklasiści w składzie: Piotr Gąsior, Maciek Bednarski, Mateusz Prędota, Mateusz Gąsior, Wojtek Borkowski, Mateusz Mazur; i rodzina juniorów - uczniowie z klas I i II
w składzie: Jakub Cieślik, Patrycja Fałek, Hubert Latała, Jędrek Tumulec, Patryk Skrzyński i Bartosz Gawlik. W rolę prowadzącego wcielił się Konrad Gawlik, który wzorem K. Strasburgera ze spokojem wypełniał swe zadanie – opowiedział nawet dowcip. Do rundy finałowej zakwalifikowała się rodzina seniorów, jednak pytania przygotowane przez prowadzącego były dość skomplikowane i nie pozwoliły trzecioklasistom cieszyć się pełnią zwycięstwa, do osiągnięcia którego zabrakło im kilku punktów.
7 i 8 marca odbyły się kolejne konkursowe zmagania gimnazjalistów mające na celu podkreślenie konieczności dbania o poprawność językową, zarówno w wersji „ pisanej”, jak i „mówionej” W czwartek po 2 przedstawicieli z każdej klasy wzięło udział w konkursie o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii. Test językowo-ortograficzny składał się z 20 zadań badających poziom umiejętności ortograficznych. Mistrzem została KAROLINA ZIEJA z klasy II a (62pkt.) , tuż za nią znalazł się Adrian Folwarski z III c (61pkt) oraz Krzysztof Tokarski z III a i Piotr Piasecki z III b ( 59,5 pkt.)
W piątek odbył się ostatni konkurs językowy. Miał jak poprzednie formę teleturnieju
i nosił tytuł „Awantura o szóstkę”. Poprowadził go uczeń z klasy II c Jakub Cieślik, wspomagany przez Elizę Fijas. Do rozgrywki przystąpiły trzy drużyny: pierwszoklasistów, drugoklasistów i trzecioklasistów. Każda z drużyna mogła uczestniczyć w grze, czyli odpowiadać na pytania prowadzącego pod warunkiem, że wylicytowała najwyższą sumę za pytanie. Najodważniejsi w licytacji byli trzecioklasiści i to oni ostatecznie zwyciężyli, bo bezbłędnie odpowiadali na zadawane pytania. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Mateusz Mazur, Maciej Bednarski, Kinga Złomek, Karolina Rybka, Piotr Gąsior, Ola Mazur.
Podczas Tygodnia Kultury Języka , zadbaliśmy, by działaniami językowymi objąć jak największą liczbę chętnych uczniów. Konkursy dostarczyły uczniom rozrywki, ale też i solidną porcję wiedzy z tematów nie tylko szkolnych. Zabawa była przednia.
Podsumowanie obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego odbędzie się podczas apelu z okazji Dnia Ziemi, wtedy nastąpi wręczenie dyplomów, nagród książkowych i drobnych upominków dla uczestników.
Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursach dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wiedzy oraz opanowania i poczucia humoru Podziękowania należą się także członkom koła teatralnego oraz nauczycielom, którzy przygotowali i przeprowadzili konkursy.
Wiesława Lasota
W dniu 9 marca 2013 roku został zorganizowany wyjazd na strzelnicę Klubu Sportowego ,,Świt” w Starachowicach, w którym uczestniczyła młodzież Zespołu Szkół w Rudkach pod opieką nauczycieli: Iwony Zarosy i Agnieszki Maturlak.
Przed wyjazdem uczniowie zostali zapoznani z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w strzelectwie.
Celem wyjazdu uczniów na strzelnicę było:
- przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z broni,
- poprawnego zachowania się na strzelnicy,
- zapoznanie z podstawowymi zasadami strzelania,
- kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ćwiczeń,
- poszerzanie zainteresowań uczniów z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.
Wszyscy uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu dotyczącego bezpieczeństwa i posługiwania się bronią.
Młodzież pod okiem doświadczonych instruktorów strzelectwa stawiała pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu. Efekt był zaskakujący- każdy trafiał do swojej tarczy prawie w dziesiątkę.
Zaabsorbowani strzelaniem do celu nawet nie odczuwaliśmy chłodu panującego na strzelnicy.
Po ćwiczeniach młodzież przeszła do magazynu , w którym przechowywane były różne rodzaje broni.
Na prośbę uczniów została ona zaprezentowana przez instruktora.
Po zajęciach cali i zdrowi wróciliśmy do Rudek. Uczniowie zafascynowani nowym doświadczeniem w dziedzinie strzelectwa wyrazili chęć ponownego wyjazdu.
I miejsce w Półfinałach Wojewódzkich w piłce siatkowej dziewcząt.
25 marca w Starachowicach nasze dziewczęta wzięły udział w Półfinałach Wojewódzkich w piłce siatkowej.Skład drużyny był następujący: Zuzanna Ozga, Wiktoria Kowalska , Daria Krzyżanowska, Kamila Latała , Agata Flakiewicz , Kinga Siepetowska , Dominika Kluzek , Aleksandra Kosiarska i Karolina Nowak. W zawodach tych wzięło udział 5 drużyn. Gimnazjum RUDKI , Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Św. , Gimnazjum nr 4 w Starachowicach ,Gimnazjum Mirzec i Gimnazjum Dobromierz. W pierwszym meczu nasze spotkały się w meczu o awans do finału z Gimnazjum nr 1 z Ostrowca Św. Nasze dziewczyny gładko ograły zespół z Ostrowca 2:0. W finale spotkały się 3 które później grały systemem "każdy z każdym" - RUDKI , Dobromierz , Starachowice. W meczu ze Starachowicami nasze dziewczyny pokazały klasę i również wygrały 2:0. Decydujący mecz rozegrał się miedzy RUDKAMI a zespołem z Dobromierza. Niestety, ten mecz nasze dziewczyny przegrały 2:1. W tie-breaku przegrały 15:12. Tym samym zajęły drugie miejsce i niestety nie awansowały dalej ,ale zdobyły sympatie kibiców swoją świetną grą !. Gratulacje ! :)
„ Daję Ci oczy, abyś widział
Daję Ci serce abyś naprawdę kochał
Weź ze sobą mój Krzyż... ”
Z okazji Świąt Wielkanocnych w kościele parafialnym w Rudkach odbyło się Misterium w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Rudkach.
Spektakl „Pójdź za mną...” zbudowany został na dialogu Boga i Człowieka, któremu towarzyszyła nietypowa oprawa świetlno-dźwiękowa.
Pod spowitym dymem Krzyżem mogliśmy usłyszeć piękne wykonanie pieśni." Golgoto ” , "Alleluja " oraz utworów Piotra Rubika i Ryszarda Rynkowskiego.
Licznie zgromadzona publiczność na czele z Wójtem Gminy Wiesławem Jerzym Gałką wyraziła oklaskami swoje uznanie dla wykonawców i organizatorów.
Głównymi organizatorami spektaklu byli:
dyrektor Alina Cieśla oraz n-le Agnieszka Cedzyńska, Anita Cieślik, Kuba Kusiński, ks.Paweł Sulicki,
którzy składają serdeczne podziękowanie Nauczycielom i Uczniom za duże zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie Misterium.
W dniu 27 marca skróconą wersję spektaklu obejrzała społeczność szkolna.
Na zakończenie apelu przedstawiciele Samorządów Uczniowskich złożyli wielkanocne życzenia. Rozdano również nagrody w konkursie na Palmę Wielkanocną, którego organizatorem była p.Grażyna Gąsior.
Gratulujemy!!!!
18-sty wybił roczek,
w dorosłe życie zrobiłeś kroczek,
niechaj zawsze szczęście Ci sprzyja
i to co złe, niech Cię omija.
Wszystko co pragniesz, by Twoje było
i o czym marzysz, by się spełniło.
Od wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Rudkach najserdeczniejsze życzenia dla Iwonki z okazji osiemnastych urodzin. Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Powered by aSc EduPage