Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2011-2012 w Zespole Szkół w Rudkach
TABLICA INTERAKTYWNA DLA SZKOŁY W RUDKACH!!
W Ramach ŚWIĘTOKRZYSKIEGO PROGRAMU WSPIERANIA ROZWOJU EDUKACJI W 2011R
30 września 2011 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielach w obecności władz wojewódzkich - Marszałka Adama Jarubasa, przedstawiciela organu prowadzącego- Wójta Gminy Nowa Słupia pana Wiesława Jerzego Gałkę i dyrektora Zespołu Szkół w Rudkach- Aliny Cieśli - została uroczyście podpisana umowa w sprawie przekazania Szkole w Rudkach zestawu mulimedialnego o wartości 18 857,00 zł.
Realizacja powyższej umowy nastąpi najpóźniej do 31 grudnia 2011r.
Indywidualizacja Nauczania i Wychowania w kl. I-III w Gminie Nowa Słupia
Szkoła Podstawowa w Rudkach bierze udział w projekcie:
„Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Nowa Słupia" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Piorytet IX Działanie 9.1 Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.
Dzieci zakwalifikowane do udziału w projekcie biorą udział w następujących zajęciach
- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy
·- zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych
- ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także dzieci zagrożonych ryzykiem dysleksji,
W ramach realizowanego projektu nastąpiło doposażenie bazy dydaktycznej szkoły - otrzymaliśmy specjalistyczny sprzętu np. oprogramowanie, pakiety do diagnozowania i korygowania dysfunkcji i dysharmonii rozwojowych, takich jak wady wymowy, dysleksja, wady postawy, zaburzenia koordynacji ruchowej.
Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci kl. I-III w sześciu szkołach podstawowych funkcjonujących w Gminie Nowa Słupia.
Kolejny sukces dla ZESPOŁU SZKÓŁ W RUDKACH
I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM FESTIWALU NAUKI
W sobotę, 24 września 2011 r. w Ośrodku Wypoczynkowym "Jodłowy Dwór” w Szklanej Hucie w ramach projektu „ Zrozumieć Świat” odbyła się wojewódzka olimpiada wiedzy i umiejętności oraz wojewódzki festiwal naukowy. Nasza Szkoła zajęła I miejsce - w WOJEWÓDZKIM FESTIWALU NAUKOWYM Gratulujemy .
Oto laureaci: uczniowie kl. V - Szkoły Podstawowej: MACIEJ CEDZYŃSKI, MACIEJ KOWALSKI, KOZŁOWSKA WERONIKA, którzy będą brali udział w etapie ponadregionalnym w Poznaniu.
Realizatorami projektu są nasi nauczyciele:p. Aneta Kluzek, p. Jolnta. Krupa, p Marek. Kozłowski, p Sylwester. Spelak- Gratulujemy
PROJEKT
Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w projekcie Feniks – projekt jest realizowany już VI semestr.
Feniks to długofalowy program odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach w celu rozwijania podstawowych kompetencji naukowo – technicznych, matematycznych i informatycznych uczniów. Program jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego przez konsorcjum UJ, UJK i UR. W projekcie bierze udział 100 szkól z regionu świętokrzyskiego. Do tej pory w projekcie uczestniczyło 32 uczniów naszego gimnazjum.
W ramach projektu prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z fizyki w wymiarze 2 godzin tygodniowo przez 12 tygodni w każdym semestrze. Zajęcia prowadzi pani Beata Cieślik.
Na zajęciach uczniowie przygotowują, planują i wykonują doświadczenia z których wyciągają wnioski oraz odkrywają prawa przyrody. Przygotowują się również do konkursu uczelnianego.
Raz w semestrze uczestnicy projektu mają zajęcia na uczelni. Zajęcia w instytucie fizyki obejmują warsztaty doświadczalne w pracowni fizycznej, pokazy fizyczne oraz wykład popularnonaukowy.
Każdy semestr kończy się konkursem szkolnym , a najciekawsze prace uczniów biorą udział w konkursie uczelnianym.
W ramach projektu 17 kwietnia 2009 roku gościliśmy w naszej szkole pracowników naukowych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach: dr Aldonę Kubalę-Kukuś,dr Urszulę Majewską,dr Dariusza Banasia.Podczas drugiej wizyty 12 września 2011 roku dr Urszulę Majewską i dr Dariusza Banasia. Prezentowane przez naszych wyjątkowych gości doświadczenia miały znaczenie popularyzatorskie, oddziałujące na wszystkich uczniów naszego gimnazjum.
I miejsce w Zawodach Ratowniczych i pierwszy Puchar wywalczony dla Zespołu Szkół w Rudkach
I miejsce w Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Ratowniczych zdobyli harcerze ze 122 DH im.Św. B. Alberta.
Dwie grupy naszych harcerzy wzięły udział w dniu 23.09.2011 w V Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Ratowniczych o Puchar Starosty Starachowic zorganizowanych przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice i Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Grupa młodszych harcerek w składzie: Kluzek Dominika, Adamska Anna, Życińska Izabela, Kowalska Michalina, Niebrzydowska Marysia w kategorii szkół podstawowych zajęła I miejsce i zdobyła Puchar Starosty Starachowic. Ponadto organizatorzy: Szef HGR Tomasz Łebek i prezes Stowarzyszenia Elżbieta Pryciak wręczyli każdej harcerce plecak oraz apteczkę sanitarną dla drużyny. Dzieci do zawodów przygotowywała Drużynowa Grażyna Gąsior i p Monika Chamera. Wszyscy składamy podziękowania p doktorowi Dariuszowi Tumulcowi, którego ubiegłoroczne szkolenie naszych uczniów również przyczyniło się do tego sukcesu.
22 września 2011r w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych odbyło się niezwykłe spotkanie z człowiekiem który nie jedno widział – SŁAWEK PYRKO – muzyk bluesowy.
Zostawił nam Piękne przesłanie
JESTEŚCIE DLA SIEBIE SAMYCH PRZYSZŁOŚCIĄ I TO WY MACIE KLUCZ DO OTWIERANIA DRZWI Z BOGACTWEM, MIŁOŚCIĄ, SŁAWĄ, POKOJEM
BĄDŹCIE SOBĄ I NIE DAJCIE SIĘ ZNIEWOLIĆ.
Kalendarz roku szkolnego 2011/2012
Archiwum Aktualności