• LEKCJA WSPOMNIEŃ...

• W ramach akcji "Szkoła pamięta" klasa 6  zorganizowała lekcję wspomnień. Uczniowie przynieśli pamiątki rodzinne z dawnych lat, które zaprezentowali na wystawie klasowej. Opowiadali również dzieje zgromadzonych pamiątek, które usłyszeli od rodziców i dziadków.
            Nie zabrakło zdjęć, dokumentów, ozdobnych rekwizytów i przedmiotów codziennego użytku. Niektóre z nich mają nawet 60-70 lat.
            Była to cenna lekcja historii i pamięci, którą uczniowie zapamiętają pewnie na długo.

A. Cedzyńska

• PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

• W dniu 27.10.2022, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy VIII A, działacze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz opiekunem p. Barbarą Jadwidzic, wybrali się na cmentarz parafialny. Celem wyjścia było zapalenie zniczy na grobach nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole.

Chwilą modlitwy i skupienia uczniowie uczcili pamięć o zmarłych.

B. Jadwidzic i M. Zbrożyna

Żródło zdjęcia: https://www.gov.pl/web/islandia/uroczystosc-wszystkich-swietych

• XXII DZIEŃ PAPIESKI 2022

• Nowa galeria XXII DZIEŃ PAPIESKI 2022 została dodana do albumu fotograficznego

16 października 2022 r. po raz dwudziesty drugi w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski.  Jest to czas wsparcia przez nas stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa: ,,Blask prawdy” nawiązujące do tytułu encykliki św. Jana Pawła II.

W tym dniu młodzież naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką nauczycieli: p. Barbary Jadwidzic i p. Marzeny Zbrożyny, uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W tym roku do puszek zebrano 932 zł.

Uczniowie biorący udział w akcji to: Wiktoria Jankowska, Izabela Paluch, Klaudia Róg, Zuzanna Wójcik, Oliwia Grzegorska, Karolina Kalista, Lena Rączka, Hubert Głowacki, Dawid Klusek, Antoni Stępień, Ksawery Zieja

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

B. Jadwidzic i M Zbrożyna