Na przełomie lutego i marca drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Rudkach reprezentowały naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu Kieleckiego. Dziewczęta w składzie: Maja Gąsior, Kinga Machajska, Dominika Przygoda, Zuzanna Stachura, Natalia Zarosa, Aleksandra Zielińska, Agata Kowalska i Natalia Romańska zajęły III miejsce. Natomiast drużyna chłopców w składzie: Rafał Binkowski, Mateusz Gawlik, Bartłomiej Góra, Dawid Góra, Bartosz Kluzk, Michał Kozłowski, Łukasz Życiński oraz Dawid Świtek nie mieli sobie równych i wywalczyli Mistrzostwo Powiatu. Przygotowaniami do rozgrywek kierowali: Iwona Zarosa i Sylwester Spelak. Niebawem obie drużyny zagrają w półfinałach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rudki Siatkówką Stoją
OGŁOSZENIE
Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Szkoły w Rudkach zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się 12 marca 2014r o godz.16.30. w świetlicy szkolnej.
Zapraszamy również wszystkie chętne osoby do, które chciałaby dołączyć do Stowarzyszenia.
Pasowanie na Czytelnika
„ Od pierwszych liter już na całe życie
przyjaciel wierny, dobry i mądry
co opowiada dzieje twojej ziemi
odkrywa piękne i nieznane lądy…”T. Kubiak
Grono Czytelników naszej biblioteki powiększyło się o nowych uczniów-pierwszoklasistów!
Stało się to w dniu 28 lutego 2014r. podczas uroczystości pasowania na Czytelnika, która tradycyjnie odbyła się tuż po rozpoczęciu nowego semestru. Odświętnie ubrane pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią-Panią Renatą Wojtasik, odwiedziły bibliotekę, gdzie obejrzały krótki program artystyczny w wykonaniu starszych koleżanek z klasy V oraz zapoznały się z regulaminem bibliotecznym. Wkrótce wszyscy byli już gotowi do złożenia ślubowania wzorowego Czytelnika, aby potem z rąk Pani Dyrektor Aliny Cieśli odebrać dyplom i bilet wstępu do biblioteki szkolnej.
Pani Agnieszka Cedzyńska dokonała również uroczystego pasowania każdego ucznia zabytkową księgą.
Nowym Czytelnikom życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas podróży w świecie książek oraz wysokich osiągnięć w szkolnych konkursach czytelniczych!
Nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękuję!
Wasz bibliotekarz
III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ROZDANIE NAGRÓD
27 lutego zwycięzcy III Gminengo Konkursu Języka Angielskiego (6 grudzień 2013), wśród których znaleźli się nasi gimnazjaliści, odebrali nagrody książkowe - słowniki wydawnictwa LONGMAN. Uczniowie wzięli też udział w obchodach DNIA JĘZYKÓW OBCYCH w Gimnazjum w Nowej Słupi.
Przypomnijmy, iż nasze Gimnazjum godnie reprezentowali:
I klasa: Maciej Cedzyński i Michalina Kowalska (II miejsce)
II klasa: Dominika Mrozowska (I miejsce) i Izabela Życińska (III miejsce)
III klasa: Wiktoria Kowalska (III miejsce)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej
W poniedziałek 24.02.2014r. w hali sportowej w Nowej Słupi odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.
Do rozgrywek zgłosiło się sześć szkół z terenu Gminy Nowa Słupia. Zawody stały na wysokim poziomie. Najlepiej przygotowani okazali się reprezentacji Szkoły Podstawowej w Rudkach. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie mecze nie tracąc żadnego seta.
Klasyfikacja:
Dziewczęta:
I miejsce – SP Rudki
II miejsce – SP Nowa Słupia
III miejsce – SP Miłocice
IV miejsce – SP Jeleniów
Udział: SP Stara Słupi, SP Jeziorko
Chłopcy:
I miejsce – SP Rudki
II miejsce – SP Stara Słupia
III miejsce – SP Nowa Słupia
IV miejsce – SP Jeziorko
Udział: SP Mirocice, SP Jeleniów
Fundatorkami pucharów, które zostały wręczone za I, II i II miejsce były Radne Nowej Słupi Pani Ewa Pastuszyńska i Pani Jadwiga Kot.
Sędzią głównym zawodów była Pani Renata Jadwidzic.
Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła piekarnia Złoty Kłos Pana Jarosława Binkowskiego.
Zwycięskie drużyny Szkoły Podstawowej w Rudkach występowały w składzie:
Dziewczęta: Maja Gąsior, Kinga Machajska, Dominika Przygoda, Zuzanna Stachura, Natalia Zarosa, Aleksandra Zielińska, Agata Kowalska i Natalia Romańska;
Chłopcy: Rafał Binkowski, Mateusz Gawlik, Bartosz Góra, Dawid Góra, Bartosz Kluzek, Michał Kozłowski, Łukasz Życiński oraz Dawid Świtek. Reprezentacje SP z Rudek przygotowali Pani Iwona Zarosa i Pan Sylwester Spelak.
OFERTA GIMNAZJUM 2014/2015
MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ
PROJEKT EDUKACYJNY KLASY II B I II C:
„Miłość niejedno ma imię”
Tak właśnie brzmiał tytuł międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy II b i II c w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego. W piątek 21 lutego 2014 r. nastąpiło podsumowanie ww. projektu, podczas którego uczniowie klas drugich w formie bogatej pod względem treści i urozmaiconej pod względem formy prezentacji przedstawili społeczności szkolnej efekty swojej półrocznej pracy.
Nad całością pracy czuwały wychowawczynie klas drugich, tj. p. Dorota Adamska i p. Wiesława Lasota, które z uwagą monitorowały realizację poszczególnych zadań, udzielały wsparcia, prowadziły konsultacje oraz motywowały swoich wychowanków do działań. Realizacja projektu była prowadzona przy wsparciu szkolnego koordynatora projektu p. Barbary Chrobot oraz p. Magdaleny Mazur- Młynarczyk, za pośrednictwem której klasy II b i II c zostały włączone do europejskiego PROJEKTU CENTRES.
Instytucją koordynującą projekt jest BRITISH COUNCIL, który wspiera działania rozwijające przedsiębiorczość, kreatywność i twórczość młodych ludzi; w Polsce projekt koordynuje Polskie Stowarzyszenie Kreatywności.
GŁÓWNE CELE PROJEKTU :
- wzrost kompetencji innowacyjności i przedsiębiorczości wśród uczniów (głównie gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych),
- powiązanie działań uczniowskich z branżą kreatywną, promującą uzdolnienia, ciekawość poznawczą, wyobraźnię, kreatywność i przedsiębiorczość,
- praktyczne przejście przez proces: od pomysłu do jego realizacji.
Projekt CENTRES ma ambicje mieć również swój wymiar badawczy i chciałby odnieść się do dwóch głównych problemów:
- Jakie czynniki wspierają podejmowanie przez uczniów przedsięwzięć społecznych/przedsiębiorczych?
- W jaki sposób polski system kształcenia rozwija takie kompetencje i umiejętności jak: kreatywność, umiejętność generowania i analizy problemów, praca metodą projektu, praca zespołowa, które pomagają w procesie tworzenia innowacji?
Cel badań: porównanie kompetencji innowacyjności i przedsiębiorczości wśród uczniów w skali kraju i we wszystkich krajach partnerskich biorących udział w projekcie CENTRES.
Innowacyjność i przedsiębiorczość to kompetencje kluczowe, szczególnie pożądane, aby sprostać wymogom współczesnego rynku pracy. Celem nowoczesnej edukacji powinno być wskazywanie takich przedsięwzięć, by uczniowie poprzez praktyczne działania nie tylko wzmacniali swoje uzdolnienia, ale także byli dobrze przygotowani do stawiania czoła zawodowym wyzwaniom.
REALIZACJA PROJEKTU
Uczniowie w czasie realizacji zadań podzielili się, zgodnie z zainteresowaniami i uzdolnieniami, na dwie grupy tematyczne: LITERATURA i SZTUKA, te zaś na cztery grupy zadaniowe.
W obrębie grupy literackiej wyłoniła się grupa POETYCKA i TEATRALNA. W obrębie grupy artystycznej (SZTUKA) powstała grupa PLASTYCZNA i MUZYCZNA.
Cele, założenia, działania i efekty półrocznej pracy przedstawili liderzy grup zadaniowych: Dominika Mrozowska, Iza Życińska, Natalia Cybularz i Lena Maliszewska. Grupa poetycka zbadała, jak temat miłości wykorzystywany jest w literaturze polskiej. Końcowym wynikiem ich pracy jest album pięknych wierszy i cytatów nt. miłości.
Grupa teatralna przygotowała przedstawienie pt.”Miłość z happy endem”. Autorką scenariusza jest ucz. kl. II c Dorota Kwiecień, która zainspirowana dziełem Szekspira stworzyła historię o miłości - dzieje się ona jednak wśród współczesnych nastolatków i na szczęście nie kończy się tragicznie.
Grupa muzyczna zbadała gusty muzyczne szkolnej społeczności oraz sprawdziła, jak często temat miłości przywoływany jest w piosenkach powszechnie uważanych za hity. Uczniowie przeprowadzili ankietę wśród 100 osób, a wyniki zaprezentowali w postaci wykresów , które przedstawili za pomocą prezentacji multimedialnej.
Grupa plastyków zajęła się wyszukaniem najpopularniejszych symboli , przy pomocy których można wyrazić miłość. Efektem poszukiwań są piękne plakaty w kształcie czerwonych serc, w środku których zostały umieszczone inne symbole miłości, jak para gołębi czy łabędzi, róże, orchidee, obrączki a nawet kłódki. Bogactwo wykonanych przez uczniów plakatów stanowiło bazę do wykonania pięknej scenografii wg projektu p. Jolanty Jakubowskiej. Plakaty te stanowiły też główny składnik dekoracji sceny do przedstawienia składającego się z kilku połączonych motywem miłości scenek, które kończyła sztuka „Miłość z happy endem” w wykonaniu: Dorota Kwiecień (zakochana Julka), Lena Maliszewska (jej Przyjaciółka), Kacper Woźniak jako Roman, Dominika Błędzińska i Bartosz Gawlik w roli rodziców dziewczyny oraz Radek Kozłowski jako lekarz opiekujący się Julką. Całość prezentacji dopełniło wręczenie przez przewodniczącą szkoły, Anię Świstak „walentynkowych kartek”.
Bogaty treściowo program został dodatkowo urozmaicony piosenkami o miłości, zarówno dawnymi (z repertuaru np. Czerwonych Gitar), jak i współczesnymi (np. Moniki Brodki czy zespołu Pectus) w pięknym wykonaniu Darii Krzyżanowskiej i Oliwii Ozgi. Darię i Oliwę przygotowali p. Anita Cieślik i p. Jakub Kusiński.
Uatrakcyjnieniem były niewątpliwie liczne konkursy „miłosne” przeprowadzone przez Dominikę Mrozowską a mające na celu pozyskanie przychylności publiczności. Prezentacja kl. II b i II c przyjęta została bardzo przychylnie, ogólnie wszystkim się podobała, czego potwierdzeniem były rzęsiste brawa w trakcie oraz gorące dyskusje i komentarze po prezentacji.
Pani Bożena Jop, vice dyrektor w słowie do uczniów stwierdziła, iż uczniowie klasy II b i II c prezentacją swoją udowodnili, iż zaliczyli pracę w projekcie na „SZÓSTKĘ”. Pochwaliła zaangażowanie wszystkich uczniów, szczególne słowa uznania skierowała pod adresem członków Koła Teatralnego, doceniając ich występ. Pozostali uczniowie nie tylko się bawili, ale też wiele mogli się dowiedzieć i nauczyć o miłości, na pewno zrozumieli, że:
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego, nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego; (…)Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.Całość pięknie poprowadzili przedstawiciele klas :II c – Dorota Kwiecień i II b - Igor Sala. Bardziej szczegółowe informacje nt. przedstawienia będzie można już wkrótce znaleźć w zakładce KOŁA TEATRALNEGO.
ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=87
W. L.
SĄ DUMĄ NASZEJ SZKOŁY
ŚWIĘTOKRZYSKA AKADEMIA SPORTU
Zespół piłkarski w składzie: Oskar Kosiarski, Michał Skrzyński, Daniel Wojciechowski, Błażej Lenart, Maksym Matysek, Kacper Basa, Kacper Kozłowski, Kacper Halik, Damian Klusek, Filip Sala raz bramkarz Maciej Sala przygotowany przez trenerów Gminnego Klubu Sportowego Rudki - pana Dawida Marca i Łukasza Kowalskiego -
zajął II miejsce w rozgrywkach Świętokrzyskiej Akademii Sportu.
Dominik Baka, uczeń klasy IV, został najlepszym zawodnikiem.
Czytaj więcej http://www.nowaslupia.pl/aktualnosci/1462
Projekt Enter Your Future w Zespole Szkół w Rudkach
Zespół Szkół w Rudkach nawiązał współpracę z Komitetem Lokalnym AIESEC Polska w Kielcach. Celem porozumienie jest realizacja projektu ,,Enter Your Future”.
Projekt skierowany jest do uczniów szkół na terenie kraju. Głównym celem projektu jest szerzenie idei kreatywnej przedsiębiorczości oraz uczenie polskiej młodzieży tolerancji wobec innych kultur i religii świata. Cele te są realizowane poprzez cykl warsztatów prowadzonych w ciągu jednego tygodnia w szkole poprzez
dwóch studentów z Japonii i Gruzji w dniach od 09 marca 2014 r. do 16 marca 2014 r.
Warsztaty Enter Your Future zapewniają zwiększenie efektywności nauki, poprzez kontakt z językiem obcym wymagający przełamania barier językowych. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, co poprawi znajomość języka wśród uczniów. Dodatkowa możliwość goszczenia praktykantów w swoich domach jest niesamowitą atrakcją i niecodziennym przeżyciem, dlatego też skorzystanie z takiej możliwości wpłynie w ogromnym stopniu na rozwój języka.
W czasie zajęć uczniowie będą mieli możliwość poznania prowadzących warsztaty praktykantów, ich kulturę i religię, a także samodzielnego doświadczenia, czym są w istocie różnice kulturowe poprzez żywy kontakt z ich przedstawicielami oraz rozmowy i prezentacje o krajach, z których pochodzą studenci.
Ogólnopolski projekt „Edukacja przez Szachy w Szkole”
W klasie I Szkoły Podstawowej od 1 października 2013 r. w ramach innowacji pedagogicznej realizowany jest pilotażowy program nauki gry w szachy. Uczniowie uczestniczą w obowiązkowych zajęciach, które odbywają się w wymiarze 1 godz. tygodniowo prowadzonych przez panią Renatę Wojtasik.
Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.
Uczniowie poznali historię szachów, rozstawienie bierek, wskazywanie pól oraz podstawowe ruchy bierek.
Poprzez zabawną formę zajęć coraz chętniej naśladują figury szachowe, poznają świat baśni i legend szachowych. Są autorami niezwykłych prac plastycznych. Zachęcone tematem bardzo szybko rozwijają umiejętności gry.
Wsparcie programu pilotażowego objęli:
-
Świętokrzyski Urząd Marszałkowski
-
Polski Związek Szachowy i Świętokrzyski Związek Szachowy
-
Kuratorium Oświaty w Kielcach
-
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
-
Urząd Gminy w Nowej Słupi
Zapraszamy do albumu fotograficznego: http://zsrudki.edupage.org/album/?
-
Dzień Babci i Dziadka
„Życzeń moc w śniegowych płatkach
na dzień babci i dzień dziadka”
W styczniowy dzień w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji
Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowała klasa I pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Wojtasik. Mali artyści odświętnie ubrani znakomicie prezentowali zdolności wokalno – teatralne w przedstawieniach pt. „Bałwankowa Rodzina” i „Dwanaście miesięcy”. Na wyróżnienie zasługują stroje przygotowane przez rodziców małych artystów.
Pani Dyrektor Alina Cieśla złożyła życzenia, podziękowała zgromadzonym za przybycie i pochwaliła aktorów za piękny występ. Następnie uczniowie zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
zapraszamy do fotorelacji:http://zsrudki.edupage.org/album/?
ŚWIĘTOKRZYSKIE MINI VOLLEY CUP
Ruszyła kolejna edycja świętokrzyskiej ligi mini siatkówki Świętokrzyskie Mini Volley Cup. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentują trzy drużyny: jedna dziewcząt i dwie chłopców, wszystkie w kategorii „czwórek”. Tegoroczne zmagania rozpoczęliśmy w grupie w skład której wchodzą powiaty: ostrowiecki, starachowicki, opatowski i kielecki.
Drużyna dziewczyn w pierwszym turnieju rozegranym 30 stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim zajęła III miejsce, ulegając tylko drużynom ostrowieckiego klubu UMKS Jedynka. Skład drużyny: Zuzanna Stachura, Natalia Zarosa, Kinga Machajska, Aleksandra Zielińska i Natalia Romańska.
Reprezentacja chłopców na zawodach rozegranych 31 stycznia w Masłowie, zarówno pierwsza jak i druga drużyna nie miały sobie równych w swojej grupie i zajęły odpowiednio I i II miejsce. Nasi siatkarze to: Rafał Binkowski, Mateusz Gawlik, Bartłomiej Góra, Dawid Góra, Bartosz Kluzek, Michał Kozłowski, Łukasz Życiński i Dawid Świtek.
Opiekunami zespołu byli Iwona Zarosa i Sylwester Spelak.
Harmonogram zajęć w czasie Ferii Zimowych 2014
L.p.
Data
Godzina
Rodzaj zajęć
1
03.02.2014
800 - 1400
Turniej Piłki Halowej
w Łagowie - chłopcy
900 - 1300
Zajęcia op -wych
2
04.02.2014
800 - 1400
Turniej Piłki siatkowej w Łagowie – dziewczęta
900 - 1300
Zajęcia sportowe
3
05.02.2014
900 – 1300 Zajęcia sportowe
4
06.02.2014
900 - 1300
Zajęcia sportowe
5.
07.02.2014
800
Wyjazd do kina Helios w Kielcach na projekcję filmu pt. „Robaczki z Zaginionej Doliny” 3D
X KONKURS NA KARTKĘ W JĘZYKU OBCYM - WYNIKI
WYNIKI X EDYCJI KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
W JĘZYKU ANGIELSKIM, NIEMIECKIM LUB ROSYJSKIM
ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI KLUBU EUROPEJSKIEGO:
https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=2&
Zapraszamy do ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO:
VI RAJD SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO
30 STYCZNIA GIMNAZJALIŚCI WZIĘLI UDZIAŁ
W VI RAJDZIE SZLAKIEM POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH
HUTA SZKLANA - ŚW.KRZYŻ - NOWA SŁUPIA
Rajdowcy wyruszyli na szlak z Przełęczy Huckiej razem z kolegami z Gimnazjum i Zespołu Szkół Nr 8 w Nowej Słupi. Wyprawie przewodniczył przewodnik świętokrzyski, p. Piotr Sepioło, a opiekę sprawowały p. Renata Witkowska z Gimnazjum w Nowej Słupi, p.Beata Cieślik i p. Magdalena Mazur-Młynarczyk z Gimnazjum w Rudkach. Społeczność uczniowską reprezentowali:
Krzysztof Bera, Bartosz Chamera, Tobiasz Cieślik, Oskar Jabłoński,
Krzysztof Koniarski, Maciej Kowalski, Michał Mokrzański i Paweł Mokrzański.
W drodze na Św. Krzyż p. Sepioło opowiedział o wybuchu powstania 22 stycznia 1863r. Nawiązując do obchodzonej w dalszym ciagu 150 rocznicy powstania, które trwało do jesieni 1864r., przypomniał o działaniach wojennych na ziemi sandomierskiej i ich przywódcy, Marianie Langiewiczu.
Następnie przedstawił historię Świętokrzyskiego Parku Narodowego, założonego w 1950r., oraz należącego do niego Rezerwatu Przyrody Góra Chelmowa, który powstał już w 1922r.
Uczniowie udali się też na taras widokowy nad gołoborzem, skąd podziwiali zimowy krajobraz, a potem szybko pomaszerowali do klasztoru.
W krużgankach kościoła na Św. Krzyżu p. Sepioło przedstawił historię powstania klasztoru i kościoła na Św. Krzyżu i znów nawiązał do powstania styczniowego. Zwrócił szczególną uwagę na dużą pomoc księży ze Św. Krzyża dla powstańców.
W kawiarence przyklasztornej uczniowie rozgrzali się i posilili przed ostatnim etapem rajdu, czyli powrotem do Nowej Słupi.
ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO: http://zsrudki.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=79
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ ZDJĘCIA MOŻNA TEŻ OGLĄDAĆ NA STRONIE GMINY:
DAY BY DAY, TAG FÜR TAG - KONKURS JĘZYKOWY DLA GIMNAZJALISTÓW
DAY BY DAY, TAG FÜR TAG
Zapraszamy uczniów Gimnazjum
do udziału w ogólnopolskim konkursie językowym dla gimnazjalistów.
Konkurs jest organizowany przez krakowską szkołę języków obcych GLOSSA.
SZCZEGÓŁY I REGULAMIN KONKURSU W ZAKŁADCE KLUBU EUROPEJSKIEGO
oraz U NAUCZYCIELI JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO:
https://zsrudki.edupage.org/text/?text=text/text7&subpage=1&
BEZPIECZNE FERIE
APEL O ZACHOWANIE BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE FERII
kliknij tutaj http://kuratorium.kielce.pl/file_download/3764/pdf-2014-January-29-43185.pdf
W dniu 30.01.2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami Komisariatu Policji w Bodzentynie nt. zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudkach.
Zabawa Choinkowa dla uczniów Gimnazjum
My wszystkim chętnym dziś ogłaszamy,
że wkrótce bal, więc zapraszamy !!!
W dniu 01.02.2014r. w sobotę odbędzie się Choinka Noworoczna
dla uczniów Gimnazjum
w godz. od 16:00 do 20:00Składka ustalona przez RR na poczęstunek i dekorację
wynosi 8 zł, którą należy wpłacać do wychowawców.
Zabawa Choinkowa dla uczniów SP
Nam nie potrzebna jest dobra wróżka,
nam potrzebna jest suknia Kopciuszka
my wszysykim chętnym dziś ogłaszamy,
że wkrótce bal, więc zapraszamy!!!
O kostiumach pamiętajcie,
w pięknej szacie przybywajcie!!!
Zabawa Choinkowa dla uczniów klasy "0" oraz I - VI
odbędzie się 01.02.2014 r. (tj. sobota)
od godz. 1300 do 1600
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
Składka ustalona przez RR na poczęstunek i dekorację
wynosi 8 zł, którą należy wpłacać do wychowawców.
Dzieci spoza szkoły do sekretariatu.
ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO - NA SPORTOWO! - PROJEKT EDUKACYJNY KL.II A
28 STYCZNIA UCZNIOWIE KLASY II A ZAPREZENTOWALI REZULTATY SWOICH DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO "ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO, NA SPORTOWO".
NA PREZENTACJĘ ZOSTALI ZAPROSZENI RODZICE UCZNIÓW, DYREKCJA SZKOŁY, NAUCZYCIELE, WÓJT GMINY NOWA SŁUPIA - PAN WIESŁAW GAŁKA ORAZ GOŚĆ SPECJALNY - UTALENTOWANY I ODNOSZĄCY SUKCESY SPORTOWIEC - PANI MAGDALENA BIAŁEK.
Gimnazjaliści pracowali w trzech grupach: humanistycznej, sportowej i kulinarnej, a nieustannego wsparcia i porad dostarczał im wychowawca, pan Robert Klefas.
GRUPA HUMANISTYCZNA
Nawiązując do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Soczi uczniowie postanowili przypomnieć o ideach olimpizmu w czasach starożytnych, które powinny przyświecać także współczesnym sportowcom. Przedstawili historię igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji w formie prezentacji multimedialnej. Ponadto zgłębili historię symboliki igrzysk, zwłaszcza kółek olimpijskich i znicza olimpijskiego i przygotowali układ choreograficzny, który przedstawiły boginie greckie. Grupa humanistyczna zwróciła też uwagę na mecenat w sporcie.
GRUPA SPORTOWA
Zadania grupy sportowej skoncentrowały się na trójboju siłowym. Tym samym gimnazjaliści włączyli się do akcji lobbującej na rzecz włączenia tej dyscypliny do igrzysk olimpijskich. W trakcie przygotowań mogli porozmawiać o życiu zawodowego trójboisty siłowego, o stosowanej diecie i bezpiecznym uprawianiu sportów siłowych. W dniu prezentacji pani Magdalena Białek zaprezentowała swoje umiejętności i opowiedziała o swoich sukcesach.
GRUPA KULINARNA
Grupa kulinarna skierowała swoją uwagę na zdrowe odżywianie się. Najpierw zaprezentowała wstrząsający materiał o najchudszej kobiecie świata - ostrzeżenie dla wszystkich, którzy lekceważą rolę odpowiedniego odżywiania. Następnie przedstawiła informacje o anoreksji i bulimii i kontrowersyjnej żywności GMO. Gimnazjaliści z grupy kulinarnej oczywiście zakończyli prezentację akcentem kulinarnym w formie programu "Ewy gotują". Ewa Borkowska, uczennica kl. IIIb, oraz Ewa Jabłońska przygotowały "Sałatkę sportowca". Na zakończenie uczniowie klasy II a zaprosili zebranych na poczęstunek.
SZCZEGÓŁOWA RELACJA W ZAKŁADCE NASZE PROJEKTY/GIMNAZJUM
ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO
RELACJA NA STRONIE GMINY: http://www.nowaslupia.pl/aktualnosci/1448
Archiwum Aktualności